„Wredne dziewczyny” chcą wykorzystać sukces „Barbie”. Film jednak trafi do kin – mamy zwiastun!

Wracamy do świata „Wrednych dziewczyn”. Pojawił się właśnie zwiastun nowej wersji popularnej komedii z 2004 roku, której gwiazdami były Rachel McAdams i Lindsay Lohan. Przy okazji pierwszej zapowiedzi okazało się też, że wbrew wcześniejszym postanowieniom film doczeka się jednak kinowej premiery i nie trafi wyłącznie do  streamingu.

Wredne dziewczyny” wracają do kin. Nowa wersja komedii z pierwszym zwiastunem

Początkowo film miał być oryginalną produkcją szykowaną z myślą o debiucie na platformie Paramount+, ale wygląda na to, że ostatni sukces „Barbie” sprawił, że studio zdecydowało się jednak na kinową dystrybucję. Film „Wredne dziewczyny” wejdzie na duży ekran 12 stycznia 2024 roku. Scenariusz ponownie napisała Tina Fey pracująca przy pierwszym filmie. Reżyserią zajęli się Arturo Perez oraz Samantha Jayne.

Cady Heron (Angourie Rice) trafia do nowej szkoły, gdzie ląduje na samym dole społecznego łańcucha pokarmowego tworzonego przez elitarną grupę popularnych dziewcząt zwanych „The Plastics”. Na jej czele stoi przebiegła królowa Regina George (Reneé Rapp), a jej najwierniejsze poddane to Gretchen (Bebe Wood) i Karen (Avantika). Kiedy jednak Cady popełnia poważny błąd i zakochuje się w byłym chłopaku Reginy, Aaronie Samuelsie (Christopher Briney), trafia na celownik królowej szkoły.

Cady postanawia jednak stanąć do walki z pomocą innych wyrzutków Janis (Auli'i Cravalho) i Damiana (Jaquel Spivey). To będzie wymagało od niej nauczenia się, jak pozostać wiernym sobie, poruszając się po szkolnej dżungli, gdzie zagrożenie czai się na każdym rogu.

zdj. Paramount Pictures