Wszystko zostanie w rodzinie. Bratanek Michaela Jacksona zagra „Króla Popu” w filmowej biografii

Przygotowania do filmowej biografii Michaela Jacksona idą w błyskawicznym tempie. Niecałe dwa tygodnie po tym, jak ogłoszono plany na zrealizowanie produkcji zatytułowanej Michael, poznaliśmy już nazwisko głównego gwiazdora filmu. W Jacksona wcieli się Jaafar Jackson, 26-letni bratanek „Króla Popu”.

Jaafar Jackson to syn Jermaine'a Jacksona, starszego brata Michaela, który również należał do zespołu The Jackson 5. Sam Jaafar nie ma doświadczenia w aktorstwie, ale jest piosenkarzem i autorem tekstów. Jego angaż do produkcji oficjalne w mediach społecznościowych ogłosił właśnie Antoine Fuqua, który zajmie się wyreżyserowaniem filmowej biografii Michaela Jacksona.

Scenariusz do filmu „Michael napisał John Logan, autor mający w swoim dorobku scenariusze do takich filmów jak „Obcy: Przymierze”, „Skyfall”, „Hugo i jego wynalazek” oraz „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”. Wyprodukowaniem produkcji zajmie się z kolei Graham King odpowiadający za sukces filmu „Bohemian Rhapsody” opowiadający historię Freddiego Mercury'ego, lidera zespołu Queen.

Filmowa biografia Jacksona od dawna znajdowała się na radarze Logana i Kinga, którzy współpracowali przy filmie Aviator w reżyserii Martina Scorsese. Film będzie mógł w pełni wykorzystać muzyczny dorobek Jacksona, co oznacza, że usłyszymy w nim największe hity z dorobku legendarnego piosenkarza. Produkcja ma być kompletnym zapiskiem historii życia Jacksona i przedstawić wszystkie przełomowe momenty jego kariery, począwszy od młodzieńczych lat i występów w zespole The Jackson 5, aż po drogę do zostania największą gwiazda muzyki popularnej. Film nie będzie przy tym unikał tematu oskarżeń o pedofilię, które wysuwano w kierunku Michaela Jacksona.

zdj. Sony Pictures / YouTube