Wybuchy na planie filmu „Batgirl” i nowe spojrzenie na strój bohaterki

Prace na planie „Batgirl” nabierają rozmachu. Najnowsza porcja zdjęć i nagrań z planu komiksowego widowiska daje nam nie tylko nowe spojrzenie na strój głównej bohaterki, ale ujawniają także, że na ekranie będziemy mogli zobaczyć kilka sporych wybuchów.

Głównym złoczyńcom filmu będzie Firefly, którego zagra Brendan Fraser, aktor znany z trylogii „Mumii”. W komiksach Firefly często stawał na drodze Batmana, ale był też jednym z pierwszych złoczyńców, z którym zmierzyła się właśnie Batgirl na łamach komiksu „Batgirl: Rok pierwszy”. Jego początki sięgają aż 1952 roku, kiedy debiutował jako ekspertem od pirotechniki i efektów specjalnych w przemyśle filmowym, ale ostatecznie padł ofiarą ekonomicznego kryzysu w Gotham City. Wtedy właśnie wstąpił na ścieżkę przestępczości i zaczął okradać sklepy, a następnie w celu zatarcia śladów podpalał budynek. Szybko jednak ta praktyka przerodziła się w niepohamowaną chęć do tworzenia, w którym miał dostrzega dziwne wizje. Najnowsze zdjęcia z planu pokazują, że filmowy Firefly będzie wierny komiksowemu odpowiednikowi i możemy liczyć na kilka widowiskowych scen z wybuchami.

Sprawdźcie też: Filmy i seriale DC Comics na 2022 rok. Daty premier.

Nowe zdjęcia dają nam także kolejne spojrzenie na strój Batgirl, który po oficjalnym zaprezentowaniu na pierwszym zdjęciu z filmu mimo swojego wyraźnego komiksowego rodowodu nie spotkał ze zbyt ciepłym przyjęciem przez wielu fanów.

W pozostałych rolach w filmie występują J.K. Simmons wracający do roli Jamesa Gordona, Jacob Scipio. Za reżyserię produkcji odpowiadają Adil El Arbi i Bilall Fallah mający w swoim dorobku film „Bad Boys for Life”. Historię do pierwszych filmowych przygód Batgirl stworzyła Christina Hodson odpowiadają za scenariusze do filmów „Ptaki nocy” i „The Flash”.

zdj. HBO