Wyciekła data premiery serialu „Wiedźmin” od Netfliksa

Wygląda na to, że poznaliśmy w końcu oficjalną datę premiery serialu „Wiedźmin” od platformy Netflix, w którym głównego bohatera zagrał Henry Cavill.

Informacja o dacie premiery pierwszego sezonu serialu pojawiła się na oficjalnym facebookowym koncie serwisu Netflix z Holandii. Wpis został szybko usunięty, ale w sieci przetrwał jego screenshot, z którego możemy dowiedzieć się, że „Wiedźmin” zadebiutuje na platformie już 17 grudnia 2019 roku (za 97 nocy od ujawnienia tej informacji). Mimo że wybór tej daty wydaje się dosyć dziwny (jest to wtorek), to wszystko wskazuje na to, że nie ma tutaj mowy o pomyłce. Daty innych seriali z usuniętego posta pokrywają się z wcześniejszymi oficjalnymi informacjami od Netfliksa: „El Camino: Breaking Bad Movie” - premiera za 30 dni, czyli 11 października, „The Crown” - premiera za 67 dni, czyli 17 listopada.

Wcześniejsze plotki sugerowały, że pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” ma zadebiutować 20 grudnia bieżącego roku, czyli w piątek, kiedy na Netfliksie zazwyczaj debiutują najgłośniejsze premiery platformy.

p8i4lcd9.jpg

W obsadzie znajdą się Henry Cavill, który wcieli się w postać Geralta z Rivii, oraz Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina i Millie Brady jako Renfri.

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Reżyserią odcinków wchodzących w skład pierwszego sezonu zajmą się Alik Sacharow, Alex Garcia Lopez i Charlotte Brändström. Alik Sacharo, który będzie również producentem wykonawczym, wyreżyseruje cztery odcinki, w tym pierwszy. Garcia Lopez i Brändström staną za kamerą dwóch epizodów.

źródło: Cbr.com / zdj. Netflix