Twórca „Ex Machiny” i „Anihilacji” wraca z nowym filmem! Szykuje się kolejne niepokojące arcydzieło

Wygląda na to, że poznaliśmy przybliżoną datę premiery nowego obrazu w reżyserii Alexa Garlanda („Ex Machina”, „Men”). Ceniony brytyjski filmowiec związany z gatunkiem science fiction ma powrócić z nowym filmem pełnometrażowym już w przyszłym roku. Przedsięwzięcie pt. „Civil War” powstaje dla studia A24. Co o wiemy o czwartym projekcie Garlanda?

Alex Garland szykuje nowe arcydzieło? Co wiemy o 4. filmie twórcy „Ex Machiny”?

Civil War” zapowiadane jest w ramach epickiego filmu akcji. Choć szczegóły dotyczące fabuły projektu pozostają tajemnicą, wiemy już, że jego akcja będzie osadzona w Ameryce niedalekiej przyszłości, a sama opowieść ma być swego rodzaju uzupełnieniem „Men - poprzedniego obrazu Garlanda. Przedsięwzięcie doczekało się już kategorii wiekowej R ze względu na brutalną treść, krwawe i niepokojące obrazy oraz wulgarny język.

W rolach głównych obsadzeni zostali: Kirsten Dunst („Psie pazury”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Cailee Spaeny („Mare z Easttown”). Obsadę uzupełniają m.in. Karl Glusman, Jonica T. Gibbs czy stała współpracowniczka reżysera - Sonoya Mizuno. Twórca „Ex Machiny” nakręcił film na podstawie własnego skryptu

Sprawdź też: „Misja Stone” – recenzja nowego filmu Netfliksa. Licencja na zanudzanie

Civil War” będzie już trzecią współpracą Brytyjczyka z wytwórnią A24. Wraz z kultowym już studiem niezależnym Garland stworzył celebrowaną Ex Machinę” oraz umiarkowanie pozytywnie przyjęte „Men” z minionego roku. „Anihilacja”, którą możecie pamiętać sprzed pięciu lat powstała z myślą o Paramount Pictures i Netfliksie (międzynarodowy rynek). Jako reżyser Garland ma również na swoim koncie ceniony serial pt. „Devs” od FX.

Źródło: World of Reel / Zdj. A24