Wydziarany Bill Skarsgård na pierwszych zjdęciach z „Kruka”! Klątwa przełamana

Po wielu latach wypełnionych nieudanymi próbami stworzenia nowego filmowego „Kruka” w końcu doczekamy się odświeżonej wersji popularnego klasyka! Film został już nakręcony, a tak w głównej roli prezentuje się Bill Skarsgård! Kiedy premiera w kinach?

Bill Skarsgård w nowej wersji „Kruka”. Mamy pierwsze zdjęcia!

Hollywood od wielu lat próbowało doprowadzić do nakręcenia nowej adaptacji komiksu Jamesa O'Barra. Do filmowej wersji „Kruka” jeszcze w 2018 roku przypisany został Jason Momoa, a wyreżyserowaniem filmu miał wówczas zająć się Colin Hardy. Produkcja miała jednak wiele problemów na etapie przygotowań i ze względu na niejasny status praw autorskich, które od firmy Davis Films otrzymało Sony Pictures, nie została ostatecznie nakręcona.

Gdy sprawy dotyczące praw autorskich zostały w końcu uregulowane, z projektem związało się studio Lionsgate i nowy reżyser. Za kamerą stanął Rupert Sanders, znany przede wszystkim jako twórca „Ghost in the Shell” ze Scarlett Johansson oraz „Królewna Śnieżka i Łowca”, w którym zagrali Kristen Stewart Chris Hemsworth, a główną rolę przejął Bill Skarsgård („To”).

Niedawno potwierdzono, że nowy „Kruk” zawita do kin dokładnie 7 czerwca tego roku. Teraz mamy okazję zobaczyć pierwsze zdjęcia z głównymi bohaterami produkcji.

Skarsgård zagrał w filmie rockmana Erica Dravena, który wraz ze swoją wybranką serca Shelly (FKA Twigs) zostaje brutalnie zamordowany, gdy zostają doścignięci przez demony przeszłości. Eric zostaje jednak zawieszony pomiędzy światem żywych i umarłych i postanawia wykorzystać swoją sytuację do tego, aby zemścić się na oprawcach pary. „To, co mnie przyciągnęło do tego projektu, to możliwość nakręcenia mrocznego romansu, który porusza temat straty, żalu i eterycznej kotary oddzielającej życie od śmierci” – tak o projekcie mówił jego reżyser.

Kruk 2024

Kruk film 2024

Bill Skarsgard Kruk 2024

źródło: vanityfair.com / zdj. Lionsgate