Xosha Roquemore nowym narybkiem Marvela. Aktorka z kluczową rolą w „Kapitanie Ameryce 4”

Szeregi Marvela zasiliła kolejna aktorka. Do obsady produkcji „Kapitan Ameryka: New World Order” dołączyła Xosha Roquemore. Aktorka ma odegrać jedną z kluczowych ról w nowej produkcji MCU.

Nie wiemy, w kogo wcieli się Xosha Roquemore, ale mówi się, że aktorka będzie miała ważny wpływ na wydarzenia w filmie z przygodami nowego Kapitana Ameryki. Roquemore występowała do tej pory w takich produkcjach jak „Atlanta”, „Kosmiczny mecz: Nowa era” oraz „Czarny poniedziałek”. Rola w Marvelu będzie dla niej największym wyzwaniem w karierze.

Głównego bohatera zagra Anthony Mackie, który po debiucie w roli nowego Kapitana Ameryki w ramach serialowej produkcji „Falcon i Zimowy żołnierz” będzie kontynuował swoją przygodę w roli następcy Steve'a Rogersa w filmowych projektach MCU. W obsadzie filmu pojawi się też Carl Lumbly, który powtórzy swoją rolę z serialowej produkcji o przygodach Falcona i Zimowego żołnierza. W obsadzie produkcji jest również Harrison Ford, który zagra Thaddeusa Rossa. Premierę filmu „Kapitan Ameryka: New World Order” wyznaczono na 3 maja 2024 roku

Sprawdź też: „Agatha: Coven of Chaos” – spin-off „WandaVision” rusza z produkcją. Zdjęcie sugeruje zmianę tytułu serialu.

Reżyserią zajmie się Julius Onah, twórca filmów „Paradoks Cloverfield” oraz „Luce”. Za scenariusz odpowiada Malcolm Spellman, główny scenarzysta i twórca serialowych przygód Falcona i Zimowego żołnierza oraz Dalan Musson, który również miał swój udział przy drugim aktorskim serialu Marvela.

W obsadzie filmu zameldują się dodatkowo Tim Blake Nelson wracający jako Samuel Sterns z filmu „Incredible Hulk”, który ma być głównym złoczyńcą czwartej produkcji o przygodach Kapitana Ameryki oraz Shira Haas, która pojawi się jako Sabra, znana w komiksach także jako Ruth Bat-Seraph, agentka Mossadu o nadludzkiej sile i zwinności. Sabra podobnie jak Sterns i Thaddeus Ross również była w komiksach bezpośrednio związana z postacią Hulka.

źródło: deadline.com / zdj.