Z hotelu Continental do świata Percy’ego Jacksona. Serial Disney+ odnalazł swojego Zeusa

Platforma streamingowa Disney+ zatrudniła kolejnych aktorów do wyczekiwanej przez fanów serialowej adaptacji przygód Percy'ego Jacksona. W produkcji zobaczymy Lance'a Reddicka i Toby'ego Stephensa, czyli aktorów znanych z takich produkcji jak „John Wick” czy „Zagubieni w kosmosie”. Wcielą się w dwa czołowe bóstwa z greckiego panteonu. 

Za scenariusz do serialu odpowiada autor książkowych pierwowzorów, Rick Riordan. Serial przedstawi nową wersję historii nastolatka Percy'ego Jacksona, który dowiaduje się, że jego ojcem nie był śmiertelnik, lecz grecki bóg Posejdon. Bohater zostaje oskarżony o kradzież błyskawicy władcy mórz i wyrusza w podróż przez Amerykę, by odnaleźć skradziony artefakt i oczyścić swe imię.

Lance Reddick, którego możecie pamiętać, jako Charona, czyli concierge'a hotelu Continental w cyklu akcyjniaków „John Wick”, wystąpi w serialu Disneya jako Zeus. Z kolei Toby Stephens, mający w dorobku kreacje w „Jane Eyre”, „Zagubionych w kosmosie” i „13 godzinach”, zasilił obsadę jako ojciec głównego bohatera, Posejdon. „Choć jego postać jest nieobecna w życiu Percy'ego, nastolatek odziedziczył wiele cech ojca: jest uparty, porywczy, ale i lojalny” – czytamy w opisie postaci, którą zobaczymy w nowej produkcji. Z kolei Zeusa w interpretacji Reddicka scharakteryzowano jako „wszechmocnego boga niebios, równie wybuchowego, co nieufnego”

Sprawdź też: Lance Reddick również powróci w spin-offie „Johna Wicka”. Aktor dołącza do obsady „Balleriny”.

Przypomnijmy, że w obsadzie są też Lin Manuel-Miranda (jako posłaniec bogów Hermes) i Charlie Bushnell. W głównych rolach pojawiają się Walker Scobell (jako tytułowy bohater), Aryan Simhadri („Fałszywa dwunastka”) jako półbóg Grover i Leah Sava Jeffries w roli Annabeth, czyli córka bogini Ateny. Z kolei Dior Goodjohn („Glee”, „Czy boisz się ciemności?”) i debiutująca na ekranie Olivea Morton odegrają rolę kolejno: półbogów Clarisse La Rue, Luke'a Castellana i śmiertelniczki Nancy Bobofit. W drugoplanowych rolach zobaczymy też Virginię Kull, Glynna Turmana, Jasona Mantzoukasa, Megan Mullally i Timma SharpaAdama Copelanda („Wikingowie”), Suzanne Cryer („Shameless”) i Jessikę Parker Kennedy.

Na pierwszy sezon złoży się osiem odcinków. Data premiery nie została jeszcze ujawniona. Showrunnerami produkcji są Jon Steinberg (w dorobku ma między innymi „Piratów” stacji Starz) i Dan Shotz

Źródło: Deadline / zdj. Lionsgate