Z kim będzie walczył nowy Superman? Ujawniono potężnego przeciwnika

James Gunn pracuje aktualnie na planie swojego pierwszego filmu o Supermanie. Pojawiły się właśnie nowe informacje na temat tego, z kim będzie mierzył się Człowiek ze stali grany przez Davida Corensweta. Zapowiada się wyjątkowo wyrównany pojedynek.

Potężny przeciwnik Supermana ujawniony. Kim będzie rywal Człowieka ze stali?

Głównym złoczyńcą w pierwszym filmie o Supermanie ma być Lex Luthor grany przez Nicholasa Houlta, ale od dawna spekulowano, że pojawi się też fizyczne zagrożenie dla nowego Człowieka ze stali. Wygląda na to, że wiemy już, kto będzie reprezentował tego typu formę rywala w starciu z potężnym herosem.

Z najnowszych przecieków dowiadujemy się, że Superman będzie musiał stanąć do walki z własnym klonem stworzonym przez Lexa Luthora przy wykorzystaniu DNA Supermana. Nie będzie to jednak najpopularniejsza wersja sobowtóra Człowieka ze stali, jaką znamy z komiksów, czyli Bizzaro! Spekulacje zakładają, że film wprowadzi na ekran jakąś wersję Ultramana. W komiksach jest to zła wersja Supermana pochodząca z innego wszechświata.

Sprawdź też: Serialowe szaleństwo i filmowe nowości na wyciągnięcie ręki! Mamy tydzień pełen premier w streamingu.

Ultraman

Uważa się go za ucieleśnienie niedobrej strony Człowieka ze stali stojącego w opozycji do wszystkich ideałów reprezentowanych przez Clarka Kenta. Ultraman posiada moce podobne do Supermana, ale wykorzystuje je wyłącznie do realizowania swoich samolubnych i niemoralnych celów. Podobny zabieg przy swoim filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości wykorzystał Zack Snyder, który pokazał Doomsdaya będącego czymś w rodzaju nieudanego klona Supermana.

W obsadzie filmu znajdują się: David Corenswet grający Clarka Kenta, Rachel Brosnahan wcielająca się w Lois Lane i Nicholas Hoult zatrudniony do roli Lexa Luthora. Premiera filmu „Superman” odbędzie się w kinie 11 lipca 2025 roku. W obsadzie są też Nathan Fillion jako Zielona Latarnia, Isabela Merced jako Hawkgirl, Edi Gathegi jako Mister Terrific oraz Anthony Carrigan jako Metamorpho.

źródło: comicbookmovie / zdj. Warner Bros. / DC Comics