Z kultowego serialu HBO do filmu o Supermanie! Nowy Perry White obsadzony

Ruszyły zdjęcia do nowego filmu o Supermanie, a to oznacza, że w najbliższych dniach będziemy mogli zobaczyć pierwsze zdjęcia głównych bohaterów i poznać kolejne nazwiska dołączające do obsady w drugoplanowych rolach. Pierwszym z nich okazał się Wendell Pierce, którego nie trzeba przedstawiać widzom „Prawa ulicy”.

Wendell Pierce dołącza do filmowego uniwersum DC Comics

Główna obsada do nowego filmu o Supermanie została skompletowana już jakiś czas temu, ale nie znamy jeszcze wszystkich aktorów, którzy przewiną się przez drugi i trzeci plan. Część z nich zostanie jednak ujawniona w ciągu najbliższych tygodni. Pierwszym nazwiskiem, który właśnie wypłynął na światło dzienne jest Wendell Pierce. Aktor znany najmocniej z legendarnego serialu „Prawo ulicy” od stacji HBO, którego ostatnio mogliśmy oglądać też w serialu o Jacku Ryanie, wcieli się w nowej produkcji DC Comics w Perry'ego White'a, czyli redaktora naczelnego The Daily Planet, redakcji, w której od pracuje Lois Lane, a jej świeżym nabytkiem jest młody reporter Clark Kent.

Perry White jest nieodłącznym elementem świata Supermana od czasu jego debiutu w latach 40. ubiegłego wieku. Postać debiutowała jednak nie na kartach komiksu, a w ramach słuchowiska radiowego „The Adventures of Superman” na kilka miesięcy przed pojawieniem się w siódmym zeszycie komiksowej serii o Człowieku ze stali.

Sprawdź też: Netflix bezlitosny dla nowego serialu. Produkcja z laureatką Oscara anulowana.

Wendell Pierce

Bohater ten pojawiał się też w późniejszych ekranizacjach przygód Supermana. Grali go: Jackie Cooper w filmach Richarda Donnera, Frank Langella w „Powrocie Supermana” od Bryana Singera i Laurence Fishburne w filmach wchodzących w skład uniwersum Zacka Snydera.

Film „Superman” trafi do kin 11 lipca 2025 roku. W obsadzie są Rachel Brosnahan wcielająca się w Lois Lane, David Corenswet grający Clarka Kenta i Nicholas Hoult zatrudniony do roli Lexa Luthora, a także Nathan Fillion jako Zielona Latarnia, Isabela Merced jako Hawkgirl, Edi Gathegi jako Mister Terrific oraz Anthony Carrigan jako Metamorpho.

zdj. Warner Bros.