Z „Pierścieni Władzy” i „God of War” do świata Draculi. To ON stworzył muzykę do nowego filmu o kultowym wampirze

Filmów o Draculi nie brakuje, zwłaszcza w ciągu ostatniego półrocza, ale kolejny może okazać się wyjątkowo ciekawy. A przynajmniej: wyjątkowo ciekawie zabrzmieć. Dowiedzieliśmy się właśnie, kto stworzył ścieżkę dźwiękową do dreszczowca „The Last Voyage of the Demeter”, czyli obrazu poświęconego ostatnim dniom załogi żaglowca przewożącego na pokładzie słynnego krwiopijcę.

Spin-off „Draculi” opowie tragiczną historię załogi okrętu przewożącego trumnę z Draculą. Scenariusz do widowiska, oparty na pojedynczym rozdziale powieści Brama Stokera, przygotował Zak Olkewicz („Bullet Train”) na podstawie tekstu Bragiego Schuta. Za kamerą stanął natomiast André Øvredal, twórca mający w dorobku takie dreszczowce, jak „Autopsja Jane Doe” i „Upiorne opowieści po zmroku”

Choć pierwszy zwiastun nie spotkał się ze szczególnym rozgłosem, projekt zasługuje na uwagę chociażby przez nazwisko kompozytora. Dowiedzieliśmy się dziś, że stworzeniem ścieżki dźwiękowej do filmu zajął się Bear McReary. Artysta (który zaangażowanie w „Ostatni rejs Demeter” potwierdził osobiście, na swoim Twitterze), ma w dorobku takie tytuły jak „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”, „The Walking Dead”, „Cloverfield Lane 10” czy „Godzillę II: Króla potworów”. Poza produkcjami kinowymi i telewizyjnymi kompozytor stworzył też ścieżki dźwiękowych do dwóch ostatnich gier z cyklu „God of War”.

W obsadzie filmu są David Dastmalchian („The Suicide Squad”), Liam Cunningham („Gra o Tron”), Aisling Franciosi („The Nightingale”), Jon Jon Briones („Ratched”), Stefan Kapicic („Deadpool”), Nikolai Nikolaeff („Eskorta”) i Corey Hawkins („The Walking Dead”). Javier Botet („REC”) wciela się w filmie w rolę Draculi

Sprawdź też: Uwielbiana komedia fantasy powróci do Prime Video tego lata. Nowa zapowiedź 2. sezonu „Dobrego Omenu”

Premierę „Last Voyage of the Demeter” zapowiedziano początkowo na styczeń 2023 roku, ale decyzją kierowników Universal Pictures została ostatecznie przesunięta na 11 sierpnia tego roku. 

zdj. Universal