Za kulisami „Uzumaki. Spirali”. Nowy materiał zza kulis adaptacji mangi Junjiego Ito

Choć premierę szykowanej przez Toonami i Adult Swim adaptacji „Uzumaki. Spirali” Junjiego Ito, zapowiedziano dopiero na jesień przyszłego roku, w sieci ukazał się właśnie nowy materiał zakulisowy poświęcony anime. 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku twórcy popchnęli premierę ekranizacji kultowej mangi na rok 2021, ale liczne opóźnienia spowodowane lockdownem odcisnęły na pracach produkcyjnych znacznie większy efekt, niż oczekiwano. 

Na miniserię anime złożą się łącznie cztery części. Reżyserią zajął się Hiroshi Nagahama, zaś nad stroną wizualną miniserii pracuje studio Toonami. Produkcję wspierają też studia Cartoon Network i Production IG.

Oryginalna manga autorstwa Ito opowiada historię mieszkańców małego miasteczka, w którym zaczyna dochodzić do niepokojących zdarzeń, z których każde wiąże się z motywem spirali. Podczas gdy miasteczko stopniowo pogrąża się w chaosie, główna bohaterka zaczyna dostrzegać dziwne wzory w wodzie, dymie, chmurach, gałęziach, włosach. Nawet ludzkie ciała zaczynają układać się w niepokojące kształty. 

Źródło: Comicbook / zdj. Adult Swim