Zack Snyder teasuje powrót do DCEU? Tak twierdzą widzowie jego profilu na Vero

Choć Zack Snyder deklarował, że wywalczona przez fanów reżyserska „Liga Sprawiedliwości” będzie jego ostatnim projektem w filmowym uniwersum DC, na profilu twórcy w serwisie Vero ukazała się nowa fotka, uznana przez część komentujących za mocno dwuznaczną.

Snyder opublikował na swoim profilu zdjęcie (zobaczycie je poniżej) z okazji wypadającego wczoraj Dnia Dziękczynienia z krótkim dopiskiem o treści „jestem wdzięczny”. W nieostrym tle znalazło się jednak miejsce na parę notatników oraz – przede wszystkim – egzemplarz komiksu „Ostatni kryzys” Granta Morrisona. W komentarzach pojawiły się wzmianki o tym, że Snyder sugeruje w ten sposób, że szykuje się do kolejnej współpracy z Warner Bros.

Przypomnijmy, że „Ostatni kryzys” był wydawanym na przełomie 2008 i 2009 roku wielkim crossoverem DC, który opowiadał o Darkseidzie z sukcesem pozyskującym Równanie Anty-Życia i zniewalającym miliony ludzi na Ziemi. Złoczyńcę powstrzymali w końcu superbohaterowie uniwersum DC, ale po drodze (tymczasową) śmierć poniósł Batman. W tym kontekście warto wspomnieć, że uśmiercenie Mrocznego Rycerza należało do długoterminowego planu Snydera wobec wersji postaci granej przez Bena Afflecka. Spekulacje sprowokował też niedawny wpis w mediach społecznościowych Claya Stauba, czyli reżysera drugiej grupy zdjęciowej przy „Lidze Sprawiedliwości”. Twórca wrzucił do sieci grafikę przedstawiającą Darkseida i Desaada wraz z tagiem odnoszącym się do ostatniego filmu Snydera w DC.

F9A27227-1050-422B-8C5A-84578CE998BD.jpeg

Choć na ten moment trudno wyciągać jednoznaczne wnioski ze wpisu Snydera – bądź co bądź może to być po prostu zdjęcie dziękczynnego indyka z nieistotnym tłem – podrzucanie zaszyfrowanych wskazówek do wypatrzenia przez najbardziej czujnych fanów nie byłoby niczym nietypowym dla reżysera, który przez lata sugerował w podobny sposób, że jego wersja „Ligi Sprawiedliwości” faktycznie istnieje. 

Źródło: Comicbook / zdj. DC Comics