Zaczęło się. Nowy Spider-Man bez daty premiery. Sony MOCNO opóźnia filmy

Studio Sony Pictures zareagowało na trwające strajki i mocno opóźniło swoje tegoroczne produkcje. W najbliższych miesiącach do kin nie zawita ani produkcja o Kravenie, ani też nowy film ze świata Pogromców duchów. Datę premiery stracił także przyszłoroczny film o Spider-Manie.

Sony opóźnia filmy Spider-Man: Beyond the Spider-Verse i „Kraven łowca

Zmiany w kalendarzu Sony Pictures wywołane są trwającymi od tygodni prostestami aktorów i scenarzystów. Kilka wytwórni przyglądało się ostatnio możliwości wprowadzenia korekt w harmonogramach premier, ale kończyło się do tej pory na drobnych zmianach. Sony jest pierwszym dużym studiem, które wprowadziło aż tak poważne opóźnienia w swoim kalendarzu. Brak możliwości zaangażowania aktorów do promowania filmów mających debiutować jesienią zmusił studio do tego, żeby mocno opóźnić między innymi film „Kraven łowca”, w którym główną rolę zagrał Aaron Taylor-Johnson. Film został przesunięty dopiero na 30 sierpnia 2024 roku, a miał pojawić się w kinach już 6 października tego roku.

Wyznaczona na 29 marca przyszłego roku animacja Spider-Man: Beyond the Spider-Verse” całkowicie straciła datę premiery ze względu na fakt, że podczas trwających strajków aktorzy udzielający głosu postaciom nie będą w stanie ukończyć sesji nagrywania dialogów. Datę premiery filmu przejęła produkcja kontynuacja filmu „Pogromcy duchów: Dziedzictwo”, która miała debiutować 20 grudnia tego roku.

Sprawdź też: Disney nie boi się strajków. Film z GWIAZDORSKĄ obsadą trafi do kin w grudniu.

Dodatkowo nowy film „Karate Kid” został przesunięty z 7 czerwca 2024 roku na 13 grudnia 2024 roku, a najnowszy projekt studia Blumhouse, czyli „They Listen” stracił datę premiery, która planowana była na 30 sierpnia 2024 roku. Pojawiło się też kilka zmian przyspieszających daty premier. Film „Madame Web” z Dakotą Johnson trafi do kin 14 lutego 2024 roku, czyli dwa dni wcześniej niż pierwotnie zakładano. Z kolei Venom 3” otrzymał datę premiery wyznaczoną na 12 lipca 2024 roku, a „Bad Boys 4” ma pojawić się w kinach 14 czerwca 2024 roku.

Tymczasem najbliższa premiera studia „Gran Turismo” od Neilla Blomkampa trafi do szerokiej dystrybucji kinowej 25 sierpnia, ale pokazy odbędą się już 11 i 18 sierpnia.

Filmy Sony Pictures z nowymi datami premier:

  • „Gran Turismo” – 25 sierpnia
  • „Kraven łowca” – 30 sierpnia 2024 roku
  • „Spider-Man: Beyond the Spider-Verse” – bez daty premiery
  • Nowy film „Pogromcy duchów” – 29 marca 2024 roku
  • „Karate Kid” – 13 grudnia 2024 roku
  • „They Listen” – bez daty premiery
  • „Madame Web” – 14 lutego 2024 roku
  • „Venom 3” – 12 lipca 2024 roku
  • „Bad Boys 4” – 14 czerwca 2024 roku

zdj. Sony Pictures