Zaczynamy pożegnanie z serialem „Star Trek: Discovery”. Co z premierą w Polsce?

Platforma Paramount+ zaprezentowała na swoich kanałach pełną zapowiedź piątego sezonu „Star Trek: Discovery”. Wraz z nową serię produkcja oopwiadająca o przygodach Michael Burnham (w tej roli po raz ostatni Sonequa Martin-Green) i załodze statku Zjednoczonej Federacji Planet dobiegnie końca. Kiedy premiera?

W finałowej serii hitowego serialu sci-fi zobaczymy, jak Burnham i załoga USS Discovery odkrywają tajemnicę, która skieruje ​​ich na kolejną epicką przygodę w odległej galaktyce. Tym razem bohaterowie będą próbowali znaleźć starożytną moc, której istnienie było przez wieki ukrywane. Będą też inne zagrożenia — na horyzoncie pojawią się niebezpieczni wrogowie, którzy jako pierwsi chcą dotrzeć do artefaktu i nie cofną się przed niczym, by go zdobyć.

Sprawdź też: Kiedy premiera 8. sezonu serialu „Outlander”? Czekanie zaczyna się dłużyć

Poza Martin-Green w obsadzie ostatniego sezonu są też Doug Jones („Kształt wody”), Anthony Rapp („Uczniowska balanga”), Mary Wiseman („Historia małżeńska”), Wilson Cruz („Moje tak zwane życie”), Blu del Barrio (głosowa kreacja w grze „Starfield”) oraz David Ajala („Komenda: Zabij”). Na ekranie pojawi się też Callum Reith Rennie („Normalni ludzie”).  Za kamerą ostatnich odcinków znaleźli się z kolei między innymi Jonathan Frakes („Star Trek: Następne pokolenie”) oraz Lee Rose („Czysta krew”). Wyreżyserowaniem finału serialu zajął się Olatunde Osunsanmi („Pod kopułą”).

„Star Trek: Discovery” – gdzie oglądać serial? Nie znajdziemy go w polskim streamingu

Premierę piątego i zarazem finałowego sezonu serialu „Star Trek: Discovery” zaplanowano na 4 kwietnia 2024 roku.

Na chwilę obecną w polskiej ofercie streamingowej nie odnajdziemy ani jednego z dotychczasowych czterech sezonów serialu. Z ostatnich doniesień wynika jednak, że w przeciągu najbliższych miesiący pojawią się w katalogu serwisu SkyShowtime. Możemy przypuszczać, że dojdzie do tego właśnie przy okazji ostatniej serii.

Star Trek: Discovery” był pierwszym oryginalnym serialem w ramach odświeżonego uniwersum „Star Treka” i położył podwaliny pod rozrastające się ciągle uniwersum, które liczy obecnie pięć różnorodnych produkcji. Paramount+.

Źródło: Filmozercy.com / Zdj. Paramount+