Zagralibyście w taką wersję „Operacji”? Nowa zapowiedź „Piły” nawiązuje do kultowej planszówki

Premierę kolejnej odsłony cyklu makabrycznych dreszczowców „Piła” zaplanowano już na końcówkę tego miesiąca i z tego powodu wytwórnia Lionsgate wpuszcza do sieci coraz więcej materiałów proomocyjnych. W najnowszym nawiązano do kultowej gry „Operacja”. Zagralibyście w taką wersję tej planszówki?

W nowej odsłonie cyklu będziemy świadkami zapowiadanego z dawna powrotu Johna Kramera (w tej roli Tobin Bell). Najbardziej niepokojąca jak dotąd część „Piły” odkryje nieopowiedziany do tej pory rozdział najbardziej osobistej gry Jigsawa. Na ekranie zobaczymy, jak pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części, chory i zdesperowany John jedzie do Meksyku na ryzykowną i eksperymentalną operację w nadziei na cudowne wyleczenie jego raka – tylko po to, by odkryć, że cała operacja jest oszustwem mającym na celu oszukiwanie najbardziej bezbronnych i zdesperowanych ludzi szukających pomocy. To daje mu nowy cel i niesławny seryjny morderca powraca do swojej pracy, zmieniając życie oszustów w charakterystyczny dla siebie sposób:  za pomocą podstępnych, szalonych i pomysłowych pułapek.

Za kamerą 10. odsłony cyklu powraca twórca „Piły 3D”. A kiedy premiera?

W obsadzie filmu są też Shawnee Smith, Synnøve Mocody Lund, Steven Brand i Michael Beach. Wyreżyserowaniem „Piły X” zajął się Kevin Greutert pracujący przy częściach „Piła VI” i „Piła 3D” i jako montażysta miał swój udział przy powstawaniu pierwszych pięciu odsłon.

Piłę X” będzie można zobaczyć w kinach już od 29 września.

zdj. Lionsgate