„Zakochany bez pamięci” trafi na płyty 4K UHD

Amerykański dystrybutor Kino Lorber ujawnił, że przygotowuje dla swoich klientów premierę wydania 4K UHD z filmem „ Zakochany bez pamięci”, w którym główne role zagrali Jim Carrey, Kate Winslet, Gerry Robert Byrne, Elijah Wood i Thomas Jay Ryan.

Specyfikacja płyty nie została jeszcze ujawniona, ale możemy zakładać, że na płycie znajdziemy z systemem HDR10. Dystrybutor zapewnia jak na razie jednak wyłącznie o tym, że doczekamy się na pewno nowego transferu w rozdzielczości 4K. Wstępnie data premiery została ustalona na wiosnę 2021 roku.

Joel nie może pogodzić się z odejściem ukochanej Clementine. Staje na granicy szaleństwa, kiedy znajduje w skrzynce zawiadomienie z kliniki Lacuna Inc.: Clementine poddała się operacji usunięcia wspomnień związanych z Joelem i nie życzy sobie jakichkolwiek kontaktów z jego strony. W akcie desperacji Joel również pragnie wymazać z pamięci wszelkie ślady po Clementine. Nawiązuje kontakt z wynalazcą techniki oczyszczania pamięci dr. Howardem Mierzwiakiem. Jednak coś w najgłębszych zakamarkach jego umysłu nie pozwala w pełni poddać się skomplikowanej procedurze. Gdy dr Mierzwiak wraz z ekipą pomocników wyrusza w pogoni za Joelem w głąb jego wspomnień okazuje się, że wybicie mu z głowy Clementine jest po prostu niemożliwe, Włamanie się do pamięci Joela pozwoli specjalistom z Lacuna Inc. wtargnąć w prawdziwe życie osób, które kochał.

zdj. Focus Features / opis za SPI