Zapnijcie pasy – Tom Cruise znowu podbija przestworza w zwiastunie „Top Gun: Maverick”

W maju na ekrany kin zawita długo wyczekiwany film „Top Gun: Maverick”, w którym Tom Cruise powrócił do swojej roli z kultowej produkcji Tony'ego Scotta. Zobaczcie najnowszy zwiastun filmu.

Top Gun: Maverick” to jedna z tych produkcji, które najmocniej ucierpiały przez wybuch pandemii koronawirusa. Film miał debiutować na ekranach jeszcze w czerwcu 2020 roku, a jej debiut przekładany był w kolejnych kilkunastu miesiącach kilkukrotnie. Ostatecznie przedstawiciele wytwórni Paramount ustalili, że film „Top Gun: Maverick” wejdzie na ekrany kin 27 maja. Reżyserią zajął się Joseph Kosinski, a za scenariusz odpowiadają Peter Craig, Justin Marks i Eric Warren Singer

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje na czele spec-grupy szkolącej pilotów do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Spotyka porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa (Miles Teller), syna swojego przyjaciela, Nicka „Goose'a” Bradshawa, który zginął przed laty podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz wydarzeniom z przeszłości. Stawia wysokie wymagania tym, którzy zostali wybrani do niebezpiecznej misji.

Sprawdź też: Disney+ startuje w Polsce. Jak wypada cena na tle Netfliksa i HBO Max? Co z dzieleniem konta?

Obsada filmu „Top Gun: Maverick” – nowy plakat i zwiastun

Tom Cruise i Val Kilmer powracają w filmie do swoich ról z pierwszej części filmu z 1986 roku. W obsadzie są także Miles Teller, który zagrał dorosłego syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka, oraz Jennifer Connelly, Charles Parnell jako admirał, Jay Ellis jako pilot myśliwca, Bashir Salahuddin jako inżynier oraz Danny Ramirez jako kolejny pilot myśliwca. Monica Barbaro zagrała z kolei młodą pilotkę myśliwca i dziewczynę bohatera granego przez Milesa Tellera, a Thomasin McKenzie wcieliła się w córkę postaci granej przez Jennifer Connelly.

Top Gun Maverick plakat.jpg

zdj. Paramount Pictures