Zapomnijcie o nudzie. Nowe filmy i seriale na Netflix, HBO Max i SkyShowtime

W ten weekend nie będzie można narzekać na nudę. Streamingowe platformy postawiły na filmowe i seriale premiery. O Waszą uwagę walczą dzisiaj przede wszystkim Netflix, HBO Max, Prime Video i SkyShowtime. Więc, co obejrzeć dziś wieczorem?

Co obejrzeć w weekend? Millie Bobby Brown na Netflix z nowym filmem

Na platformie Netflix największą nowości piątku jest film „Dama” z Millie Bobby Brown z roli posłusznej podwładnej, która zgadza się poślubić przystojnego księcia. Szybko okazuje się jednak, że rodzina królewska zwerbowała ją jako ofiarę, aby spłacić starożytny dług. Film nie został dobrze przyjęty przez krytyków i przy przeszło 50 recenzjach pozytywnie ocenia go tylko 55% krytyków.

Fatalnie wypada sama ocena produkcja, która wynosi zaledwie 5,10 w dziesięciostopniowej skali. Recenzenci narzekają przede wszystkim na słaby scenariusz i brak oryginalności w projekcie, którego unikalność miała być jego największą zaletą. Tymczasem „Dama” okazała się bezbarwnym miksem znanych motywów, który nudzi widza i nie zachwyca go nawet oprawą wizualną.

Dama Netflix opinie

Natomiast platforma Prime Video proponuje film „Ricky Stanicky”, komedię od Petera Farrellya, autora oscarowego „Green Book”, w której zagrali John Cena („Peacemaker”) i Zac Efron („Król rozrywki”). O ile krytycy w większości nie byli zadowoleni z seansu (tylko 48% pozytywnych recenzji), to widzowie wystawili pozytywne oceny w 73% przypadków.

Film opowiada o losach trzech przyjaciół, którzy wymyślają pewną postać, aby wykaraskać się z kłopotliwej sytuacji. Z czasem okazuje się jednak, że będą musieli zatrudnić aktora, który wcieli się w ich fikcyjnego przyjaciela.

HBO Max też stawia na filmy. Polskie i zagraniczne premiery

HBO Max filmy 2024

Swoją filmową nowość przygotował na dzisiaj także serwis HBO Max. Jak już wspominaliśmy na Filmożercach na platformę trafił dzisiaj dobrze przyjęty przez widzów i krytyków film „Wonka” z Timothéem Chalametem w roli głównej. Jeśli chcielibyście zafundować sobie dłuższe spotkanie z tym bohaterem, to serwisu podrzuca także kontynuację przygód popularnej postaci, czyli produkcję „Charlie i fabryka czekolady”, w której kultowego bohatera zagrał przed laty Johnny Depp.

Inna z filmowych premier od HBO to polska produkcja „Tata”, w której w roli głównej zobaczymy Eryka Lubosa. Bohaterem historii jest Michał, kierowca TIRa i ojciec samotnie wychowujący córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą w podróż.

Dwie serialowe premiery na SkyShowtime

SkyShowtime co obejrzeć

Dodajmy, że nowości na piątek przygotował też serwis SkyShowtime. W jego ofercie pojawiły się właśnie trzy pierwsze sezony serialu science fiction „Star Trek: Discovery” oraz serialowa nowość zatytułowana „Mary&George”.

To serial inspirowany nieprawdopodobną, ale prawdziwą historią Mary Villiers (Julianne Moore), która zadbała o to, żeby jej przystojny i charyzmatyczny syn George (Nicholas Galitzine) uwiódł króla Jakuba I i został jego dzierżącym potężną władzę kochankiem.

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (8 marca)

 • „Dmuchacze szkła” Sezon 4
 • „Dama”
 • „Prawo i porządek: sekcja specjalna” sezon 6-10

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (8 marca)

 • „Charlie i fabryka czekolady”
 • „Wenus”
 • „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”
 • „Paula”
 • „Królowie ulicy”
 • „Hotel”
 • „Ostatnie wielkie dzieło”
 • „Trzy noce w tygodniu”
 • „Tata”
 • „Wonka”

Co obejrzeć na SkyShowtime? (8 marca)

 • „Mary&George”
 • „Star Trek: Discovery” sezon 1-3

zdj.