Zapomnijcie o szybkiej premierze 3. sezonu „Białego Lotosu”. Powrót znanej postaci potwierdzony

Platforma Max nie zapomina o następnej odsłonie hitowej antologii „Biały Lotos”. W nowym wywiadzie aktorka Natasha Rothwell – która w debiutanckim sezonie komediodramatu wcieliła się w Belindę, pracowniczkę luksusowego hotelu na Hawajach – potwierdziła, kiedy mają ruszyć zdjęcia. Niestety, o szybkiej premierze nowych odcinków możemy zapomnieć.

Na wstępie przypomnijmy, że wieści dotyczące trzeciego sezonu ograniczają się do tej pory przede wszystkim do potwierdzenia miejsca akcji. Nowe odcinki zabiorą widzów do Azji Południowo-Wschodniej, a dokładnie – do Tajlandii, którą showrunner Mike White chce wykorzystać w kontekście „satyrycznego spojrzenia na temat śmierci, spirytualizmu i wschodnich wierzeń”.

Zdjęcia do „Białego Lotosu” ruszają wkrótce. Premiera na HBO Max dopiero w 2025 roku

Natasha Rothwell Biały lotos sezon 3

Teraz o pracy nad kolejnym sezonem odniosła się wspomniana aktorka, Natasha Rothwell. Choć nie ujawniono jeszcze, czy jej postać – Belinda Lindsey – powróci do hotelu w charakterze pracowniczki czy urlopowiczki, Rothwell jest pewna, że widzowie nie będą nowymi odcinkami zawiedzeni. „Gdy czytałam scenariusze i aż pięć razy zdarzyło mi się wstrzymać oddech” – tłumaczyła w wywiadzie z magazynem Vanity Fair. „Te teksty to najlepsze świadectwo talentu Mike'a White'a  do opowiadania historii bardzo rozrywkowych i zarazem niezwykle mądrych. (...) Lepiej zapnijcie pasy, bo będzie się działo”. 

Na łamach Vanity Fair potwierdzono zarazem, że zdjęcia do serialu mają ruszyć w przyszłym roku. Trzeci sezon ma być zarazem „dłuższy, większy i bardziej nieobliczalny” od poprzednich odsłon – możemy zatem spodziewać się większej liczny odcinków (pierwszy sezon zamknął się na sześciu epizodach, drugi – na siedmiu). Niestety, potwierdzono zarazem, że będziemy musieli zaczekać na nie aż do roku 2025.

Przypomnijmy, że Natasha Rothwell wystąpiła niedawno u boku Timothée Chalameta w głośnym prequelu „Charliego i fabryki czekolady”. Za kamerą stanął Paul King, twórca znakomicie przyjętych produkcji o niedźwiadku Paddingtonie. Film zatytułowany „Wonka” trafił już na ekrany polskich kin – w chwili obecnej można oglądać go w ramach pokazów przedpremierowych. Oficjalny termin premiery został wyznaczony na najbliższy czwartek, 14 grudnia.

Źródło: Vanity Fair / Zdj. HBO