Zapowiedź następnej trylogii o Spider-Manie była przedwczesna? Nowe doniesienia z Sony

Choć jeszcze wczoraj producentka „Spider-Mana: Bez drogi do domu”, Amy Pascal twierdziła, że w planach Sony i Marvel Studios znajduje się kolejna trylogia o przygodach Człowieka-Pająka w wersji Toma Hollanda, okazuje się, że zapowiedzi te mogły być nieco przedwczesne. Źródła bliskie wytwórni wskazują, że planów realizacyjnych wobec wspomnianych filmów jeszcze nie ma.

To nie będzie ostatni film, który zrobimy z Marvelem, (...) szykujemy się do nakręcenia kolejnego filmu o Spider-Manie z Tomem Hollandem i Marvelem, ale nie są częścią... myślimy o tym jako o trzech filmach, a teraz przejdziemy do następnych trzech” – mówiła Pascal o „Bez drogi do domu”. A jednak, po tym jak słowa producentki odbiły się głośnym echem w mediach branżowych, na portalu The Hollywood Reporter pojawił się nowy raport, pochodzący rzekomo bezpośrednio od źródeł w Sony Pictures. Czytamy w nim przede wszystkim, że wytwórnia nie ma w chwili obecnej żadnych oficjalnych planów wobec kolejnej trylogii

Niejasną więc jeszcze przyszłość Pajączka w MCU warto zderzyć z komentarzami udzielonymi nieco ponad miesiąc temu przez samego Hollanda. W jednej z rozmów o „Bez drogi do domu” odtwórca roli Petera Parkera zapowiedział, że trzecia część na pewno będzie zakończeniem pewnego rozdziału.

Wszyscy traktujemy [„Bez drogi do domu”] jako koniec franczyzy, tak mogę powiedzieć. Jeżeli będziemy mieli wystarczająco dużo szczęścia, by raz jeszcze zagrać te postacie to będą to ich zupełnie inne wersje. Nie będzie to już trylogia „Homecoming”. Musielibyśmy dać temu trochę czasu i zbudować coś innego, zmienić ton [następnych] filmów. Nie mam pojęcia, czy do tego dojdzie, czy nie. Ale z całą pewnością traktujemy „Bez drogi do domu” jako zakończenie. Chcemy, żebyście tak to odczuli.

Po stworzeniu dwóch własnych serii o przygodach Spider-Mana studio Sony Pictures zawarło w 2016 roku porozumienie z Marvelem, które pozwoliło na pojawienie się Pajączka w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” oraz dwóch odsłonach serii „Avengers”, a także sprawiło, że solowe produkcje o przygodach Petera Parkera osadzone były w ramach MCU. Studio jednocześnie cały czas rozwijało także swoje uniwersum złoczyńców wokół postaci Spider-Mana. Ostatnio w scenie po napisach do filmu „Venom 2: Carnage” zasugerowano, że niedługo dojdzie do spotkania pomiędzy Spider-Manem i jego kultowym przeciwnikiem.

Źródło: Hollywoodreporter / zdj. Disney