Zapowiedź serialu „Kierunek: Noc” inspirowanego książką Jacka Dukaja

Netflix pokazał pierwszą zapowiedź swojego nowego serialu „Kierunek: Noc”, do którego scenariusz inspirowany jest książką Jacka Dukaja „Starość Aksolotla”.

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Wśród międzynarodowej obsady z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Rosji oraz Turcji pojawi się Ksawery Szlenkier, którego mogliśmy oglądać w filmach „Ambassada”, „Jack Strong” i „Maria Skłodowska-Curie”. Obok polskiego aktor pojawią się: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye. Twórcą i scenarzystą jest Jason George („The Protector”, „Narcos”), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi będą także Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj, natomiast za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Serial „Kierunek: Noc” zadebiutuje na platformie Netflix w 2020 roku.

zdj. Netflix