Zapowiedzi Monolithu na lipiec – „Zielony Rycerz”, „Córka” i inne

Znamy listę lipcowych premier od dystrybutora Monolith. Wśród zapowiedzi ponownie znalazły się trzy produkcje i podobnie jak w poprzednich miesiącach żadna z nowości nie doczeka się edycji Blu-ray. Wszystkie filmy dostępne będą ponownie tylko na nośniku DVD. Sprawdźcie, na jakie produkcje możemy liczyć.

Lista premier:

  • Córka” na DVD – premiera 13 lipca
  • Zielony Rycerz” na DVD – premiera 13 lipca
  • Najemnik” na DVD – premiera 13 lipca

Córka” na DVD – premiera 13 lipca

Profesor włoskiej literatury Leda Caruso (Olivia Colman) przyjeżdża na grecką wyspę, by w samotności, cieple i spokoju naładować baterie. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z okolicznych willi. Uwagę Ledy przyciąga przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą kilkuletniej córki. Intensywne obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia z przeszłości i widma decyzji, których nie można cofnąć.

Zielony Rycerz” na DVD – premiera 13 lipca

Niespodziewane przybycie tytułowego Zielonego Rycerza na zamek Camelot zakłóca świętowanie Bożego Narodzenia na królewskim dworze. Gigantycznej postury, szmaragdowoskóry nieznajomy rzuca wyzwanie królowi Arturowi i jego rycerzom. Odpowiada na nie Sir Gawain, młody i porywczy siostrzeniec Artura. Pojedynek z tajemniczym olbrzymem, któremu niestraszne jest nawet pozbawienie go głowy, okaże się dla śmiałka ostatecznym sprawdzianem charakteru, odwagi i prawości. 

Najemnik” na DVD – premiera 13 lipca

Po zwolnieniu z amerykańskich sił specjalnych James Harper (Chris Pine) zostaje bez środków do życia. Aby spłacić długi i zapewnić byt swojej rodzinie dołącza do prywatnej organizacji wojskowej. Gdy wraz z elitarnym zespołem udają się do Berlina, aby rozwiązać sprawę tajemniczego wirusa, sprawy zaczynają się komplikować. James niespodziewanie zostaje sam, a lista tych, którzy polują na jego życie, ciągle się powiększa. Mężczyzna musi przetrwać w obcym kraju i odkryć motywy tych, którzy go zdradzili.  

źródło: Monolith / zdj. A24