Zawojował Arrakis, a teraz trafi do fabryki czekolady. Timothée Chalamet w zwiastunie „Wonki”

Warner Bros. zaprezentowało widzom pierwszy wgląd w zapowiadany od dłuższego czasu prequel „Charliego i fabryki czekolady”. Rzućcie okiem, jak w roli kultowego Willy'ego Wonki, postaci zaczerpniętej z powieści Roalda Dahla, prezentuje się Timothée Chalamet, gwiazdor „Diuny” i „Do ostatniej kości”.

W filmie zobaczymy historię młodego Willy'ego. Fabuła opowie o tym, co sprawiło, że Wonka trafił do fabryki czekolady i jak wyglądało jego życie przed tym wydarzeniem. Poza Chalametem w obsadzie projektu znaleźli się m.in. Keegan-Michael Key, Rowan Atkinson, Olivia Colman, Jim Carter, Sally Hawkins, Matt Lucas czy Tom Davis.

Reżyseruje Paul King (autor obu części znakomicie przyjętego „Paddingtona”), który wraz z Simonem Farnaby opracował również scenariusz.

Sprawdź też: „Atomic Blonde” po francusku? Kobiece gwiazdy europejskiego kina w akcyjniaku Netfliksa

Pierwotnie prequel Charliego i fabryki czekolady” miał trafić do kin jeszcze w marcu tego roku. W związku z dalekosiężnymi planami wytwórni Warner Bros. premiera Wonkizostała jednak przesunięta — wraz z wieloma innymi projektami — o kilka dobrych miesięcy. Chalamet zaprezentuje się widzom jako ekscentryczny właściciel fabryki tej zimy, a dokładnie - 15 grudnia.

 

Zdj. Warner Bros.