Zdjęcia do 4. sezonu „Wiedźmina” nie wystartują na czas. Kiedy możemy oczekiwać premiery?

Choć przygotowania do realizacji następnej odsłony „Wiedźmina” toczą się juz od dobrych kilku miesięcy, ekipa serialu wejdzie na plan z niewielkim opóźnieniem. Nowe doniesienia wskazują, że faza zdjęciowa wystartuje w kwietniu tego roku – wcześniej do produkcji miało dojść już w przyszłym miesiącu.

Pomimo coraz surowszych ocen wobec serialowego „Wiedźmina” Netflix nie zwalnia z realizacją następnych odsłon swojej adaptacji prac Andrzeja Sapkowskiego. Jeszcze od ubiegłego roku wiemy, że piąty (i najpewniej ostatni) sezon produkcji zostanie zrealizowany niemal natychmiast po domknięciu zdjęć do sezonu czwartego. W dalszej perspektywie znajduje się natomiast nie tylko animowany film „The Witcher: Sirens of the Deep”, a również aktorski serial o bandzie rozbójników znanych jako Szczury

Ambitne plany streamera mierzą się jednak z drobnymi utrudnieniami – przekazano właśnie na łamach Redanian Intelligence. Nowy raport tego serwisu wskazuje, że zdjęcia do czwartej odsłony głównego serialu ze świata streamingowego „Wiedźmina” rozpoczną się z niewielkim opóźnieniem: zamiast marca, ekipa przeciętnie przyjętego odcinkowca o przygodach Geralta, Yennefer i Ciri trafi na plan w kwietniu.

Sprawdź też: Wiemy już, jak Netflix wyjaśni pojawienie się nowego Geralta w 4. sezonie „Wiedźmina”

Premiera 4. sezonu „Wiedźmina” najpewniej dopiero w 2025 roku

Redanian Intelligence dodaje, że decyzja o przesunięciu produkcji nie powinna znacząco wpłynąć na ogólny grafik realizacyjny. Zdjęcia do nowych odcinków mają potrwać do października tego roku. Przecieki zza kulis wskazują też, że po zamknięciu ostatniego odcinka czwartej serii, Netflix przewidział dla ekipy krótką przerwę. Wkrótce po tym rozpoczną się prace nad sezonem piątym, którego scenariusze są na bieżąco opracowywane przez autorów adaptacji. 

Platforma streamingowa nie zdradziła jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery czwartego sezonu, ale tendencja wyznaczona poprzednimi sezonami „Wiedźmina” pozwala założyć, że do debiutu nowych odcinków dojdzie najpewniej dopiero latem 2025 roku.

W czwartym sezonie do obsady serialu powracają Anya Chalotra i Freya Allan wcielające się w Yennefer i Ciri. Obok Liama Hemswortha, przejmującego tytułową kreację od Henry'ego Cavilla, w nowych odcinkach zadebiutuje też Sharlton Copley, któremu przypadnie rola łowcy nagród Leo Bonharta

Źródło: Redanian Intelligence / zdj. Netflix