Zdjęcia do „Blade’a” ruszą następnego lata. Poznaliśmy pierwszy opis filmu?

W sieci zadebiutowała (rzekomo) autentyczna notka producencka, która ujawnia termin wszczęcia prac zdjęciowych do filmu „Blade”, będącym wprowadzeniem kultowego łowcy wampirów do kinowego uniwersum Marvela. O ile potwierdzą się najnowsze doniesienia, prace na planie widowiska ruszą pod koniec lata 2022 roku. Dodatkowo poznaliśmy możliwy opis filmu. 

Warto podkreślić, że opisy tego rodzaju potrafią pochodzić zarówno oficjalnie od studia, jak i zostać skopiowane z Internetu przez firmę producencką więc na ten moment dobrze będzie potraktować go z dystansem. To powiedziawszy, jeśli okaże się autentyczne, wprowadzenie do fabuły ofiarowuje ciekawą perspektywę na to, czego oczekiwać po reboocie wielkoekranowych losów postaci. 

Będąc hybrydą człowieka i wampira, Eric Brooks (Ali) udoskonalił swoje zdolności do tropienia nieumarłych, którzy od zawsze terroryzowali ludzkość. Jako pół-człowiek, pół-wampir od czasu swych tragicznych w skutkach narodzin, Blade spędził życie na poszukiwaniu sposobów, by wyzwolić świat od wampirów – takich jak ten, który zamordował jego matkę. Na przestrzeni lat, bohater osiągnął mistrzostwo we własnym stylu walki z potworami każdej odmiany.

Za kamerą filmu stanie Bassam Tariq, początkujący reżyser, który debiutował w pełnometrażowym kinie dopiero w 2020 roku za sprawą filmu „Mogul Mowgli” z Rizem Ahmedem w roli głównej. Scenariusz pisze Stacy Osei-Kuffour pracująca przy serialach „Watchmen” dla stacji HBO i „Hunters” dla platformy Prime Video. W roli głównej zobaczymy Mahershalę Aliego. Obok aktora na ekranie pojawi się też Delroy Lindo, który niedawno pojawił się w filmie „Pięciu braci” Spike'a Lee.

źródło: Twitter / zdj. Marvel