Zdjęcia do następnej odsłony „Krzyku” startują już wkrótce. Courteney Cox w obsadzie

Pozytywny odbiór najnowszej części „Krzyku” nie tyle zachęcił wytwórnię Paramount Pictures do zaplanowania kolejnego powrotu Ghostface'a, co najwyraźniej przyspieszył trwające już przygotowania do realizacji „szóstki”. O gotowym i przekazanym aktorom scenariuszu następnej odsłony cyklu komedio-slasherów wspomniała Courteney Cox. Aktorka wyjawiła też termin wejścia na plan.

Za realizację kolejnej odsłony będą odpowiadali Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, którzy wyreżyserowali też najnowszą część. Opracowaniem dalszego ciągu historii zajęli się James Vanderbilt i Guy Busick odpowiadający za scenariusz do piątego filmu. Cox przyznała w nowym wywiadzie, że tekst został już ukończony i przesłany do aktorki, choć nie miała jeszcze możliwości się z nim zapoznać. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się jednak, kiedy twórcy „Krzyku” znajdą się na planie szóstego rozdziału. Cox zapowiedziała, że zdjęcia, które będą toczyć się w Kanadzie, ruszają już w czerwcu.

Sprawdź też: Film „The Batman” w kwietniu na HBO Max. Premiera również w Polsce.

Premiery „Krzyku 6” możemy zatem spodziewać się na początku 2023 roku. Jako producenci nad widowiskiem będą czuwali Paul Neinstein i William Sherak z Project X Entertainment. W gronie producentów wykonawczych znajdą się ponownie Kevin Williamson i Chad Villella z Radio Silence.

Przypomnijmy, że najnowszy „Krzyk” został pozytywnie przyjęty przez środowisko fanów, a także samych krytyków i szeroką widownię. W serwisie Rotten Tomatoes zebrał 78% pozytywnych recenzji i 82% pozytywnych głosów widzów. W kinach produkcja zgromadziła już prawie 140 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym 24 miliony.

zdj. Paramount Pictures