Ze „Stranger Things” do nowej wersji horroru „Diabelska plansza”

Jamie Campbell Bower, którego widzowie najmocniej kojarzą z roli w czwartym sezonie serialu „Stranger Things”, znalazł nowy filmowy projekt. Aktor zagra jedną z głównych ról w horrorze „Witchboard” będącym nową wersją filmu „Diabelska plansza” z 1986 roku.

Bower przedstawił się szerokiej widowni w zeszłym roku za sprawą roli w serialu „Stranger Things”, co pozwoliło mu na zyskanie globalnej rozpoznawalności i otworzyło drzwi do kolejnych projektów. Jednym z nich okazał się jakiś czas temu film „Horizon” reżyserowany przez Kevina Costner, który gra w nim także jedną z głównych ról.

Teraz aktor dołączył do obsady filmu „Witchboard”, który bazuje na horrorze „Diabelska plansza” z lat 80. ubiegłego wieku. Reżyserią produkcji zajmie się Chuck Russell („Maska”, „Król Skorpion”) będący także współautorem scenariusza wspólnie z Gregiem McKayem. Prace na planie wystartują w maju w Montrealu i Nowym Orleanie.

Film skoncentruje się na historii Emily i jej narzeczonego Christiana, którzy we Francuskiej Dzielnicy Nowego Orleanu otwierają organiczną kawiarnię w lokalu będącym kiedyś starą powozownią. Szybko okazuje się, że nowe miejsce ich pracy kryje mroczną tajemnicę. W ręce Emily trafia starożytna tablica służąca kiedyś do przywoływania duchów i pogrąża dziewczynę w mackach ciemności. Chcąc pomóc swojej partnerce, Christian zaczyna szukać pomocy u eksperta od okultyzmu, Alexandra Babtiste'a. Z czasem okazuje się, że ekspert również skrywa mroczny sekret, który połączy wszystkich bohaterów z historią Królowej Czarownic i corocznym sabatem. 

źródło: deadline.com / zdj. Netflix