Żelazna klasyka polskiego kina w streamingu! Te filmy po prostu trzeba znać!

Macie ochotę na dawkę polskiej klasyki? Jeśli tak to warto zajrzeć do oferty platformy streamingowej CANAL+ Online, która została właśnie wzbogacona o ponad 20 filmów, których w Polsce raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Jakie tytuły trafił do streamingu? Sprawdźcie listę.

Kultowe produkcje od mistrzów kina w ofercie CANAL+ Online

Platforma streamingowa CANAL+ Online sprawiła, że miłośnicy polskiego kina mają powód do radości. Serwis zaskoczył swoich abonentów i dodała do biblioteki 25 filmów stanowiących prawdziwą klasykę rodzimej kinematografii. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie lub poznać te wyjątkowe produkcje, które na stałe wpisały się w historię polskiego kina.

Wśród filmów, które można znaleźć w serwisie, znajdują się takie tytuły jak „Człowiek z żelaza” nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes film Andrzeja Wajdy, „Faraon”, monumentalna ekranizacja powieści Bolesława Prusa, „Kingsajz”, czyli pełna absurdalnego humoru komedia, kultowy „Kogel-Mogel”, „Krzyżacy”, „Lalka”, „Noce i dnie”, „Nóż w wodzie”, filmowy debiut Romana Polańskiego, który przeszedł do historii kinematografii, najbardziej kultowa komedia w historii polskiego kina, czyli „Rejs”, a także „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Seksmisja” czy kompletna seria „Trzech kolorów” od Krzysztofa Kieślowskiego.

Polskie klasyki w ofercie platformy CANAL+ Online:

 1. „Amator”
 2. „Barwy ochronne”
 3. „Człowiek z żelaza”
 4. „Desperacja”
 5. „Dom wariatów”
 6. „Faraon”
 7. „Kingsajz”
 8. „Kogel-Mogel”
 9. „Krzyżacy”
 10. „Lalka”
 11. „Noce i dnie”
 12. „Nóż w wodzie”
 13. „Piłkarski poker”
 14. „Popioły”
 15. „Popiół i diament”
 16. „Rejs”
 17. „Rękopis znaleziony w Saragossie”
 18. „Sanatorium pod klepsydrą”
 19. „Seksmisja”
 20. „Trzy kolory: Biały”
 21. „Trzy kolory: Czerwony”
 22. „Trzy kolory: niebieski”
 23. „W pustyni i w puszczy”
 24. „Wielki Szu”
 25. „Zaklęte rewiry”

zdj. Studio Tor