„Zemsta rewolwerowca” od Netfliksa otworzy 65. Festiwal Filmowy w Londynie

Choć globalną premierę nowego westernu Netfliksa w streamingu wyznaczono dopiero na listopad, dowiedzieliśmy się, że „Zemsta rewolwerowca” z głównymi rolami Idrisa Elby i Reginy King otworzy tegoroczną edycję Festiwalu Filmowego w Londynie, który odbędzie się w październiku.

W premierowym pokazie, zaplanowanym na inauguracyjny wieczór 65. edycji festiwalu weźmie udział reżyser filmu Jeymes Samuel oraz część obsady: Zazie Beetz, Jonathan Majors, Elba i King. Festiwal przewidziano na dni 6-17 października. „Zemsta rewolwerowca” trafi do oferty Netfliksa 3 listopada.

Jednym z producentów filmu jest Jay-Z, który wspólnie z reżyserem odpowiada za muzykę do „Zemsty rewolwerowca”. Wcześniej duet pracował nad soundtrackiem do filmu „Wielki Gatsby”.

Kiedy bandyta Nat Love (Jonathan Majors) dowiaduje się, że jego wróg, Rufus Buck (Idris Elba) wychodzi z więzienia, zbiera swój gang, żeby się zemścić. Wśród jego kompanów znajduje się jego była kochanka, Stagecoach Mary (Zazie Beetz), jego dwaj pomagierzy — krewki Bill Pickett (Edi Gathegi) i szybkoręki Jim Beckwourth (R.J. Cyler) — oraz były oponent, a teraz zaskakujący sojusznik. Rufus Buck też ma silną ekipę, która nie zna słowa „przegrana”: towarzyszą mu między innymi „Zdradliwa” Trudy Smith (Regina King) i Cherokee Bill (LaKeith Stanfield).

źródło: Variety / zdj. Netflix