Zendaya jako gwiazda tenisa w miłosnym trójkącie. Zwiastun „Challengers” potwierdza datę premiery

Po opóźnieniu, które pociągnęły z sobą zeszłoroczne strajki, od premiery „Challengers”, czyli nowego filmu Luki Guadagnino, dzielą nas już ostatnie miesiące. O kwietniowym debiucie filmu z główną rolą Zendayi wytwórnia MGM przypomniała właśnie nowym zwiastunem.

Reżyser „Tamtych dni, tamtych nocy” i „Do ostatniej kości” wraca z nowym filmem

Główną bohaterką filmu jest Tashi Duncan (Zendaya), która jako złote dziecko tenisa została bezkompromisową trenerką...na korcie i poza nim. Jej mąż (Mike Faist znany z między innymi „West Side Story”) jest mistrzem, który przeżywa zawodowy kryzys. Tashi postanawia przywrócić mu dawną chwałę, ale oboje czeka niespodzianka, kiedy przeciwnikiem okazuje się inny przebrzmiały czempion Patrick (Josh O’Connor – „The Crown”) – jego były najlepszy przyjaciel i dawny chłopak Tashi. Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, a napięcie sięga zenitu, Tashi musi zadać sobie pytanie, jaka będzie cena tej wygranej?

W „Challengers” Guadagnino najbardziej zależało na uchwyceniu fizyczności aktorów, a także zmysłowości i pożądania, które z niej wynikają – czytaliśmy w wywiadach z twórcami. „Tak wiele kryje się w samych spojrzeniach. Napięcie rośnie. Brak możliwości jego rozładowania jest czasem dobrą rzeczą” - mówiła w magazynie Empire Zendaya. „Tenis jest seksem, a film opowiada o napięciu przed i po. Seks, którego wszyscy łakną, odbywa się na korcie” - wtórował gwieździe kina Josh O'Connor

Scenariusz do produkcji napisał Justin KuritzkesZarówno za oceanem, jak i w Polsce premierę filmu „Challengers” zaplanowano na 26 kwietnia.

zdj. Warner Bros.