Zendaya jako Kleopatra i to w filmie od reżysera „Diuny”?! Timothee Chalamet przymierzany do obsady

Dennis Villeneuve dobrze czuje się na pustyni. Reżyser, który w marcu przyszłego roku wprowadzi do kin drugą część „Diuny”, już szykuje swój kolejny filmowy projekt. Będzie nim filmowa opowieść o Kleopatrze! Główną rolę w produkcji miała przyjąć już Zendaya.

Zendaya jako Kleopatra, a do tego Timothee Chalamet i Daniel Craig w obsadzie?

Najnowsze doniesienia prosto z Hollywood ujawniają, że kolejnym filmem Villeneuve'a będzie „Kleopatra”. Prace na planie mają ruszyć w 2024 roku, a dystrybucją film zajmie się studio Sony Pictures. Autorem scenariusza jest David Scarp („Napoleon”), który pracował na bazie książkowej biografii egipskiej królowej napisanej przez Stacey Schiff. Historia skupi się na tym, jak Kleopatra doszła do władzy, wykorzystując przy tym swoje umiejętności uwodzicielki.

Główną rolę w filmie miała przyjąć już Zendaya, z którą Villeneuve pracował przy obydwu częściach „Diuny”. Mówi się też, że propozycję zagrania w filmie otrzymał Timothe Chalamet, ale nie ma jeszcze pewności, czy zdecyduje się na dołączenie do obsady. Jeśli tak się stanie, to aktor znany z roli Paula Atrydy wcieli się w Oktawiana Augusta. Trzecią główną gwiazdą filmu miałby zostać Daniel Craig w roli Juliusza Cezara.

Elizabeth Taylor w filmie Kleopatra 1963

Denis Villeneuve o swoich planach na stworzenie filmowej opowieści o Kleopatrze mówił jeszcze w 2017  roku, kiedy sugerował, że jego podejście różniłoby się od tego, które w latach 60. zaproponował film z Elizabeth Taylor w roli głównej. Jego film miał przypominać wręcz polityczny thriller. Być brutalną produkcją pełną wulgaryzmów, seksu i zabójczych intryg. Ostatnio o projekcie reżyser wspominał na chwilę przed wejściem na plan „Diuny”. „Jest oczywiście druga część Diuny, którą mam nadzieję, że będę mógł nagrać. Mam też historyczny film o życiu Kleopatry. Ten projekt cały czas jest rozwijany i bardzo mnie fascynuje. Mam nadzieję, że będę mógł go wprowadzić do kin przed lub po nakręceniu drugiej części Diuny”.

źródło: worldofreel.com / zdj. Tuukka Jantti / depositphotos