„Zielony Rycerz” – posłuchajcie nowego kawałka z soundtracku do widowiska fantasy Davida Lowery’ego

Do sieci trafił drugi kawałek z soundtracku do debiutującego w tym tygodniu widowiska fantasy „Zielony Rycerz”. Za kompozycję „You Do Smell Like You've Been At Mass All Night” oraz całą ścieżkę stworzoną do opowieści o Gawenie, siostrzeńcu Króla Artura odpowiada Daniel Hart.

Film wyreżyserowany przez Davida Lowery'ego („Ghost Story”) zapowiadany jest jako epopeja fantasy, nasycona stylem horrorów studia Hammer i fantastyki lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Produkcja przedstawi zupełnie nową wersję mitów arturiańskich, w ramach której zagrany przez Patela Sir Gawen spróbuje udowodnić swoją odwagę i podejmie się konfrontacji z tytułowym Zielonym Rycerzem, szmaragdowym gigantem powątpiewającym w ludzką waleczność.

O swoich doświadczeniach przy komponowaniu wyjątkowej ścieżki dźwiękowej, Hart opowiadał w niedawnym wywiadzie:

Pracując nad tą ściężką czułem się jednocześnie jakbym uciekał przed sforą hien i przeprawiał przez rzekę czekoladowego błota. Nigdy nie zdarzyło nam się z Davidem tak długo poszukiwać tego, co chcielibyśmy usłyszeć w filmie, więc tym bardziej satysfakcjonuje możliwość usłyszenia [tej muzyki] i stwierdzenia, że uwielbiamy efekt końcowy. Zwłaszcza gdy przypomnimy sobie wszystkie długie noce rwania włosów z głowy.

Pełny soundtrack do filmu zadebiutuje w muzycznym streamingu w najbliższy piątek. Tego samego dnia, 30 lipca, najnowszy film studia A24 („Midsommar”) trafi do polskich kin. W głównych rolach występują Dev PatelAlicia Vikander, Joel Edgerton, Barry Keoghan i Ralph Ineson

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, posłuchajcie też pierwszego singla z filmu.

Zdj. A24