Znamy cenę polskiego abonamentu Disney+ dzięki Apple. 32,99 zł przyciągnie tłumy?

12 listopada w Kanadzie, USA i Holandii wystartowały pełnoprawne wersje platformy Disney+. Polska data premiery serwisu Disneya nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej wiemy, ile zapłacilibyśmy za miesięczny i roczny dostęp do serwisu w naszym kraju, gdyby ten zadebiutował wczoraj również w Polsce.

Aktualizacja: Kolejne źródło potwierdza polską cenę abonamentu Disney+. Na Android jeszcze taniej.

Polskie wersje językowe w produkcjach oryginalnych

Disney rozpoczął podbój streamingowego rynku dosyć spokojnie, bo od premiery jedynie w USA, Kanadzie i Holandii. W najbliższych dniach, a dokładnie 19 listopada, pojawi się jeszcze w Nowej Zelandii i Australii, ale na kolejnych rynkach otworzy się dopiero pod koniec marca przyszłego roku. W Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i innych rynkach serwis Disney+ zadebiutuje ponad cztery miesiące po premierze w USA, dopiero 31 marca 2020 roku. Istnieje szansa, że wtedy właśnie platforma zadebiutuje także na rynku polskim, za czym przemawiają stopniowe przygotowania do uruchomienia polskiej wersji językowej serwisu. W niektórych oryginalnych produkcjach Disneya znajdziemy już polską ścieżkę dźwiękową w postaci dubbingu oraz polskie napisy, a niektóre elementy serwisu zostały już spolszczone. Obecnie polską wersję znajdziemy w takich produkcjach jak:

  • „The Mandalorian” (dubbing i napisy)
  • „High School Musical: The Musical - The Series” (dubbing i napisy)
  • „Encore!” (napisy)
  • „SparkShorts: Purl” (dubbing i napisy)
  • „Pixar in Real Life” (dubbing i napisy)
  • „The World According to Jeff Goldblum” (dubbing i napisy)

Dubbingu i napisów zabrakło natomiast w: „Noelle”Forky Asks a Question: What Is Money?”, „Marvel's Hero Project” oraz pozostałych produkcjach z serii „SparkShorts” (polski dubbing znajduje się na liście dostępnych języków, ale są to produkcje bez kwestii dialogowych). W przypadku amerykańskiej, kanadyjskiej i holenderskiej wersji serwisu polskich wersji nie znajdziemy w produkcji „The Imagineering Story” pomimo faktu, że w jej zwiastunie obecny jest zarówno dubbing, jak i napisy.

disney-plus-mandalorian-pl.png

Ceny miesięcznego i rocznego abonamentu Disney+ w złotówkach

Wraz z oficjalnym startem, Disney+ dostępny jest między innymi dla użytkowników urządzeń Apple TV 4K. Korzystając z aplikacji serwisu na wspomnianym urządzeniu, można natknąć się na polską cenę miesięcznego i rocznego abonamentu serwisu, która do tej pory była nieznana. Przy opcji zakupu próbnego okresu dostępu do Disney+ otrzymujemy informację, że po jego upływie (7 dni) przyjdzie nam zapłacić 32,99 zł za cały miesiąc. Istnieje również opcja wykupienia w złotówkach rocznego dostępu do serwisu, którego cena wynosi 334,99 zł, czyli 27,92 zł miesięcznie – Apple informuje nas, że po wyborze rocznego pakietu zaoszczędzimy 16%.

disney-plus-subskrypcja-app.png disney-plus-subskrypcja-app2.png

Cena ta nie została potwierdzona przez Disneya i niewykluczone, że jest jedynie wynikiem przelicznika stosowanego być może przez system urządzenia Apple TV, jednak płatność z podpiętą polską kartą na polskim koncie Apple bez problemu przechodzi, a w obliczu tego, ile obecnie kosztuje dostęp do serwisu w innych krajach, może okazać się ostatecznie właśnie tą ceną, którą przyjdzie nam zapłacić za dostęp do serwisu Disney+, gdy ten wystartuje już w Polsce. Wykupioną w złotówkach subskrypcją Disney+ można też zarządzać w ustawieniach konta Apple. Oczywiście, żeby jednak uzyskać możliwość rejestracji i zakupu abonamentu, niezbędne jest połączenie internetowe z adresu IP jednego z trzech krajów, w których serwis wystartował oficjalnie.

disney-plus-subskrypcja-roczna.png disney-plus-subskrypcja-itunes.png

Dla porównania przypomnijmy, że w Kanadzie miesięczny dostęp do serwisu kosztuje 8,99 USD i 89,99 USD w przypadku wykupienia rocznego dostępu. W Holandii za miesięczny dostęp trzeba zapłacić 6,99 EUR i 69,99 EUR rocznie. W Australii korzystanie z platformy Disney+ będzie kosztowało podobnie jak w Kanadzie, czyli 8,99 USD w przypadku miesięcznego abonamentu i 89,99 USD za roczną subskrypcję. Mieszkańcy Nowej Zelandii zapłacą natomiast 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznie.

Porównanie cen na tle pozostałych platform streamingowych dostępnych w Polsce

Platforma

Jakość

Ekranów jednocześnie

Cena za miesiąc

Cena za rok

Netflix

4K, Dolby Vision, Dolby Atmos

4

52,00 zł

624,00 zł

Apple TV+

4K, Dolby Vision, Dolby Atmos

6

24,99 zł

249,99 zł

HBO GO

HD (1080p)

2

24,90 zł

298,80 zł

Disney+

4K, Dolby Vision, Dolby Atmos

4

32,99 zł

334,99 zł

źródło: zdj. Disney