Znamy czas trwania „Królestwa Planety Małp”. To będzie rekordowy wynik całej serii

Wielkimi krokami zbliża się kinowa premiera filmu „Królestwo Planety Małp” z Freyą Allan znaną z serialu „Wiedźmin” w roli głównej. Disney ma nadzieję, że produkcja okaże się wiosennym hitem dużego ekranu i przyciągnie miliony widzów na całym świecie. Poznaliśmy właśnie czas trwania widowiska.

Czas trwania filmu „Królestwo Planety Małp” ujawniony. Kiedy premiera?

Akcja nowego filmu zabierze nas 300 lat w przyszłość od wydarzeń z finału poprzedniego filmu, kiedy  Cezar doprowadził swój lud do ziemi obiecanej. Małpy stały się teraz dominującym gatunkiem na Ziemi, a ludzie muszą żyć w ukryciu i strasznych warunkach. Grupie małp przewodzi nikczemny Proximus Cezar, który chce realizować swój własny plan dotyczący rozwijania królestwa nowego dominującego gatunku na planecie. W opozycji do tyrana stoi Noa, młoda małpa, która nie ma pojęcia, kim był Cezar, nie wie też nic na temat jego dziedzictwa. W trakcie swojej podróży Noa musi zrozumieć, co znaczyły nauki, które pozostawił po sobie ich pierwszych wielki przywódca.

Wyreżyserowaniem filmu zajął się Wes Ball pracujący między innymi nad serią „Więzień labiryntu”. Disney ma nadzieję, że nowy film rozpocznie kolejną trylogię w świecie „Planety małp” i przyniesie wytwórni milionowe zyski. Studio podążając ostatnim trendem długich kinowych widowisk, również postawiło na czas trwania przekraczający znacznie 2 godziny.

Sprawdź też: Serialowe szaleństwo i filmowe nowości na wyciągnięcie ręki! Mamy tydzień pełen premier w streamingu.

Królestwo planety małp

Nowa część serii zapoczątkowanej jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku będzie jej najdłuższą częścią. Jak wynika z informacji sieci kin AMC czas trwania filmu „Królestwo Planety Małp” wyniesie aż 145 minut, to o 5 minut dłużej od poprzedniej części zatytułowanej „Wojna o Planetę Małp”.

Produkcje z XX wieku poza pierwszym filmem z 1968 roku nie przekraczały 100 minut, a pierwsza część odświeżonej serii, czyli Geneza planety małp trwała tylko 105 minut. Dopiero jej kontynuacja postawiła na ponad dwugodzinny metraż (130 minut). W Polsce film „Królestwa Planety Małp” zawita do kin 24 maja 2024 roku.

zdj. Disney