Znamy datę premiery filmu „Moonfall” od Rolanda Emmericha

Roland Emmerich ujawnił datę premiery swojego kolejnego filmu pod tytułem „Moonfall”. Nowe katastroficzne widowisko od reżysera „Dnia Niepodległości” trafi do kin na początku przyszłego roku.

Film opowie o katastrofie związanej z Księżycem, który na skutek tajemniczej siły wypada ze swojej trajektorii i sunie prosto w stronę Ziemi. Jednym z głównych bohaterów produkcji będzie geniusz-ekscentryk, który przewiduje katastrofę i jej skutki, co szybko czyni go najważniejszym człowiekiem na Ziemi.

W obsadzie produkcji są John Bradley grający geniusza-ekscentryka, który jest w stanie skutecznie przewidzieć katastrofę i jej skutki, co szybko czyni go najważniejszym człowiekiem na Ziemi, Patrick Wilson grający byłego, okrytego hańbą astronautę, Charlie Plummer, grający syna bohatera granego przez Wilsona oraz Halle Berry wcielająca się w astronautkę i przedstawicielkę NASA posiadającą informacje na temat zbliżającej się katastrofy. Na ekranie pojawią się także Michael Peña grający Toma Phillipsa, zamożnego sprzedawcę samochodów związanego z byłą żoną bohatera granego przez Wilsona, Maxim Roy, któremu przypadła rola Gabriella, kapitana armii pomagającego głównym bohaterom w ratowaniu świata oraz Stephen Bogaert wcieli się w Alberta Hutchingsa, dyrektora NASA.

Scenariusz do filmu napisali Emmerich, Harald Kloser i Spenser Cohen pracujący przy filmach „2012” i „10.000 B.C”. Data premiery filmu „Moonfall” została wyznaczona na 4 lutego. 2022 rok.

 zdj. 20th Century Studios