Znamy datę rozpoczęcia prac na planie serialu „Percy Jackson”. Zdjęcia ruszą wcześniej niż przypuszczano

Po tym jak miesiąc temu oficjalnie ogłoszono, iż serialowa produkcja osadzona w świecie znanym z serii „Percy Jackson” dojdzie do skutku, obecnie poznaliśmy dokładną datę rozpoczęcia prac na planie. Zdjęcia do serialu „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” ruszą wcześniej niż przypuszczano, bowiem start etapu produkcyjnego zaplanowany został na 1 czerwca.

Zanosi się zatem na to, że serialowy „Percy Jackson” będzie jedną z priorytetowych produkcji oryginalnych platformy Disney+. Przedsięwzięcie zamierzone zostało jako nowe i świeże podejście do historii dobrze znanej z książek i filmów. Głównym bohaterem serialu będzie nastolatek Percy Jackson, który dowiaduje się, że jego ojcem nie był śmiertelnik, lecz grecki bóg Posejdon. Protagonista zostaje oskarżony o kradzież błyskawicy władcy mórz i wyrusza w podróż przez Amerykę, by odnaleźć skradziony artefakt i oczyścić swe imię. 

Zważywszy na to, że wyznaczona data rozpoczęcia zdjęć oddalona jest jedynie o nieco ponad trzy miesiące, może to oznaczać, iż proces castingowy został już rozpoczęty lub nawet zakończony. W każdym razie najbliższych kilka tygodni powinno obfitować w nowe informacje związane z produkcją Disneya

Sprawdźcie też: Seriale „Daredevil”, „Punisher” i inne produkcje Netfliksa trafią na Disney+. Jest data premiery

Rick Rordian, czyli twórca książkowego pierwowzoru, odpowiedzialny jest za scenariusz serialu wraz z Jonem Steinbergiem („Piraci”). Drugi z mężczyzn będzie nadzorować produkcję razem z Danem Shotzem. Na stanowisko reżysera pierwszego epizodu serialu wyznaczony został James Bobin („Dora i Miasto Złota”).

Data premiery produkcji nie została jeszcze podana. Według wcześniejszych informacji serialowy „Percy Jackson” mógłby zadebiutować w pierwszej połowie 2023 roku.

Źródło: thedisinsider.com / Zdj. Disney