Znamy datę startu platformy streamingowej Paramount+

W następstwie zeszłorocznych doniesień o tym, że ViacomCBS planuje gruntowne przekształcenie swojej usługi streamingowej, poznaliśmy konkretną datę startu platformy Paramount+. Usługa zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych i krajach Ameryki Łacińskiej już 4 marca

Strategia ViacomCBS zakłada powolne wprowadzenie Paramount+ na rynkach międzynarodowych. Na ten moment nie wiemy, czy i kiedy miałaby ona zawędrować do Polski.

Przypomnijmy, że wraz z ujawnieniem nowej usługi, przedstawiciele korporacji zdradzili kilka spośród oryginalnych produkcji szykowanych z myślą o debiucie. Do subskrybentów trafi między innymi serial przybliżający kulisy powstawaniaOjca chrzestnegoFrancisa Forda Coppoli. Produkcja nosi nazwę „The Offer”. Scenariusz autorstwa Lesliego Greifa i Michaela Tolkina został oparty na doświadczeniach nominowanego do Oscara producenta, Ala Ruddy'ego. Ruddy był jedną z kluczowych postaci odpowiedzialnych za pierwszy z filmów, wraz z Coppolą, Bobem Evansem i Mario Puzo. Na „The Offer” złoży się dziesięć odcinków. W główną rolę wcieli się Armie Hammer.   

Kolejną oryginalną produkcją zmierzającą do oferty usługi będzie szpiegowski dramat Taylora Sheridana („Yellowstone”). Oparty na faktach serial „Lioness” opowie o młodym żołnierzu biorącym udział w sekretnej operacji CIA. Bohater musi nawiązać relację z córką terrorysty i tym samym zdobyć zaufanie organizacji. Z kolei seria „Behind the Music” będzie rewizją popularnego cyklu MTV o tym samym tytule, w ramach którego zaprezentowane zostaną sylwetki czterdziestu najsłynniejszych artystów muzycznych ostatnich czterdziestu lat. Do widzów trafi też między innymi „The Real Criminal Minds”, dokument oparty na hitowej serii CBS oraz reboot serii komediowej „The Game”. 

Rozwijanie platformy CBS All Access rozpoczęto jeszcze początkiem zeszłego roku, gdy do oferty usługi trafiło więcej produkcji będących niebezpośrednią własnością Viacom

Źródło: Comicbook / zdj. Paramount