Znamy kolejne gwiazdy serialowego „Sandman” od Netfliksa

Poznaliśmy kolejne nazwiska gwiazd serialu „Sandman” opartego na kultowych komiksach stworzonych przez Neila Gaimana. Kto dołączył do głównej obsady? Poznajcie nazwiska.

Jako Śmierć w serialu zobaczymy na ekranie Kirby Howell-Baptiste („The Good Place”, „Cruella”). Jako bliźniaki Desire i Despair pojawią się odpowiednio Mason Alexander Park i Donna Preston, a Joely Richardson wcieli się w Ethel Cripps. Do obsady dołączył także David Thewlis, który zagra  Johna Dee, znanego również jako obłąkany Dr. Destiny.

Wcześniej ogłoszono już, że głównego bohatera produkcji zagra Tom Sturridge, którego w 2019 roku mogliśmy oglądać w filmie „Velvet Buzzsaw”. Gwendoline Christie, znana z serialu „Gra o Tron” wcieli się w Lucyfera, władcę piekła, a Charles Dance zagra Rodericka Burgessa, złowrogiego maga. W obsadzie są także Boyd Holbrook jako Corinthiana, koszmar stworzony przez Morfeusza, który miał odzwierciedlać wszystko, co najgorsze w ludziach i pojawiać się w ich snach oraz Vivienne Acheampong jako Lucienne, Sanjeev Bhaskar jako Kain oraz Asim Chaudhry jako ABel.

Akcja serialowej adaptacji zostanie przeniesiona do 2021 roku i wprowadzi spore zmiany względem materiału źródłowego i przystosuje historię głównego bohatera do realiów XXI wieku. Scenarzystą i showrunnerem został Allan Heinberg pracujący między innymi przy scenariuszu do filmowych przygód Wonder Woman. Premiery serialu należy spodziewać się na platformie Netflix w 2022 roku.

Obsada serialu Sandman

zdj. Netflix