Znamy nazwę spółki stworzonej przez WarnerMedia i Discovery

W połowie maja ogłoszono, że koncern WarnerMedia należący do telekomunikacyjnego giganta AT&T połączy się z firmą Discovery. Dzisiaj znamy już nazwę nowej spółki, która ma być globalnym liderem na rynku rozrywki w najbliższych latach.

Nowa firma, która powstanie w wyniku połączenia WarnerMedia i Discovery otrzymała nazwę Warner Bros. Discovery. W skład nowej spółki wejdą między innymi filmowe studio Warner Bros., do którego nawiązuje nowa nazwa spółki, a także stacje telewizyjne CNN, TBS, TNT, HGTV, Food Network, TVN i Discovery Channel oraz platformy streamingowe HBO Max i Discovery+.

Prezesem nowej spółki Warner Bros. Discovery zostanie dotychczasowy dyrektor generalny Discovery David Zaslav, który tak skomentował ogłoszenie nazwy nowego podmiotu:

Wierzymy, że Warner Bros. Discovery będzie najlepszym i najbardziej ekscytującym miejsce na świecie do opowiadania wielkich, ważnych i wpływowych historii z dowolnego gatunku i na dowolnej platformie: filmowej, telewizyjnej i strumieniowej.

Utworzenia spółki Warner Bros. Discovery możemy spodziewać się w 2022 roku. Jak na razie fuzja obydwu firm musi zostać zatwierdzona przez odpowiednie organy administracyjne.

źródło: deadline.com / zdj. WarnerMedia / Discovery