Znamy reżysera adaptacji nowej powieści autora „American Psycho”. Będziecie zadowoleni

Poznaliśmy nazwisko reżysera serialu pt. „The Shards” powstającego dla HBO. Z projektem opartym na najnowszej powieści Breta Eastona Ellisa, autora kultowej pozycji „American Psycho” związał się włoski twórca Luca Guadagnino, znany przede wszystkim z „Tamtych dni, tamtych nocy” czy remake'u „Suspirii”. Co sądzicie o tym wyborze?

The Shards” jest pierwszym projektem Ellisa od 13 lat. Amerykański literat będzie czuwał nad adaptacją jako scenarzysta wszystkich odcinków, a także producent. Na drugim stanowisku wspomagać go będą Nick Hall („Biały Lotos”) oraz Brian Young („Pamiętniki wampirów”). Nie wiemy jeszcze z iloma odcinkami związał się Guadagnino, aczkolwiek istnieje szansa, że Włoch podpisze swoim nazwiskiem każdy z rozdziałów serialu.

Sprawdź też: Gratka dla fanów klasyki kina! 5 kultowych filmów od dziś do obejrzenia w HBO MAX

The Shards” określa się fikcyjnym pamiętnikiem ostatniego roku szkoły średniej pisarza osadzonym w 1981 roku w Los Angeles. Fabuła tekstu śledzi grupę uprzywilejowanych dzieciaków z jednego liceum w Los Angeles, podczas gdy w mieście pojawia się seryjny morderca. Nowe doniesienia sugerują realizację nawet trzech sezonów adaptacji z dziesięcioma epizodami na serię

Przypomnijmy, że Guadagnino współpracował już z HBO przy okazji docenionego przez krytykę miniserialu „Tacy właśnie jesteśmy” z 2020 roku. Produkcja opowiadała historię dwójki amerykańskich nastolatków dorastających w bazie wojskowej USA we Włoszech. Kolejnym filmem Europejczyka w kolejce do kin jest dramat sportowy „Challengers” z Zendayą w roli głównej.

Źródło: El Independiente / World of Reel / Zdj. Lionsgate