Znamy tytuł filmu „Aquaman 2”. Co ujawnia o fabule?

Studio Warner Bros. rozpoczyna prace nad drugą odsłoną filmowej serii „Aquaman”. Wracający na stołek reżysera James Wan ujawnił właśnie oficjalny tytuł produkcji, którą zobaczymy na ekranach kin pod koniec przyszłego roku.

Kontynuacja „Aquamana” z 2018 roku trafi do kin pod tytułem „Aquaman and the Lost Kingdom”. Tytuł wpisuje się więc w ostatnie plotki, które sugerowały, że film Warnera będzie powstawał pod roboczym tytułem „Necrus” – to nawiązanie do podwodnego królestwa znanego z komiksów o Aquamanie, które znajduje się w najgłębszej części podwodnego świata w 30 zeszycie seriiAquaman”. Jego mieszkańcy to wojskowa społeczność kierowana przez króla Mongo, który jest niezwykle wrogo nastawiony do mieszkańców powierzchni i uważa, że wszystkie ingerencje zewnętrznego świata powinny spotykać się ze zdecydowaną i zbrojną odpowiedzią.

W obsadzie filmu „Aquaman 2” powrócą Jason Momoa jako tytułowy heros, Amber Heard jako Mera, Patrick Wilson jako Orm, Yahya Abdul-Mateen II jako Czarna Manta, a także Dolph Lundgren wcielający się w Nerusa. Nową gwiazdą produkcji zostanie Pilou Asbaek znany z roli Eurona Greyjoya w „Grze o Tron”.

Premierę filmu „Aquaman 2” zaplanowano na 16 grudnia 2022 roku.

zdj. Warner Bros.