Zobaczcie nowy zwiastun thrillera „Kasztanowy ludzik” od Netfliksa

Netflix udostępnił w sieci nowy zwiastun serialowej adaptacji powieściKasztanowy ludzik”. Autorem książki jest Søren Sveistrup, jeden z twórców szwedzkiego pierwowzoru serialu „Dochodzenie”. 

Kasztanowy ludzik” podejmuje postać młodej detektyw Naii Thulin, która usiłuje rozwikłać tajemnicę brutalnego zabójstwa nieznanej dziewczyny na obrzeżach Kopenhagi. Sveistrup sam zajął się przygotowaniem scenariusza do adaptacji. Na serial złoży się sześć odcinków wyreżyserowanych przez Kaspera Bafoeda („Zakładnicy z metra”) i Mikela Serupa („Dochodzenie”).

Akcja serialu „Kasztanowy ludzik” rozgrywa się na spokojnych przedmieściach Kopenhagi, gdzie pewnego wietrznego październikowego poranka policja dokonuje przerażającego odkrycia: na placu zabaw znalezione zostaje pozbawione jednej dłoni ciało brutalnie zamordowanej młodej kobiety. Obok zwłok leży niewielki kasztanowy ludzik. Do sprawy przydzieleni zostają ambitna młoda detektyw Naia Thulin (Danica Curcic) oraz jej nowy partner Mark Hess (Mikkel Boe Følsgaard). Śledczy wkrótce odkrywają, że kasztanowy ludzik łączy zabójstwo z inną sprawą: zaginioną rok wcześniej i uznaną za zmarłą córką polityk Rosy Hartung (Iben Dorner).

„Kasztanowy ludzik” trafi na Netflix już 29 września. Literacki pierwowzór serialu ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa W.A.B.

zdj. Netflix