Zobaczcie pierwszy zwiastun polskiego filmu „Magnezja”

Do sieci trafił pierwszy zwiastun polskiego filmu Magnezja”, gangsterskiego dramatu, którego akcja została osadzona na polsko-sowieckich pograniczach na przełomie lat 20. i 30 ubiegłego wieku.

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

Główne role w filmie zagrali: Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Agata Kulesza, Borys Szyc, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Piotr GłowackiMaja Ostaszewska, Małgorzata Gorol, Joachim Lamża, Helena Norowicz oraz Andriej Bagirow.

Reżyserią filmu zajął się Maciej Bochniak, który wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem odpowiada także za scenariusz. Autorem zdjęć jest Paweł Chorzępa, a muzykę skomponował natomiast laureat Oscara za „MarzycielaJan A.P. Kaczmarek. Data premiery nie została jeszcze ustalona.

zdj. Kino Świat