Zoë Kravitz dołącza do Austina Butlera w noeym filmie Darrena Aronofsky’ego

Austin Butler wystąpi w głównej roli w nowym thrillerze Darrena Aronofsky'ego. Do obsady produkcji od twórcy „Wieloryba” dołączyło właśnie kolejne głośne nazwisko z gwiazd młodego pokolenia. Kontrakt na zagranie w filmie podpisała Zoë Kravitz.

Zoë Kravitz i Austin Butler w nowym filmie Darrena Aronofsky'ego 

Pod koniec marca Austin Butler mający za sobą wyjątkowo mocny początek roku, związał się z kolejnym głośnym projektem. Po występie w serialu „Władcy przestworzy” i drugiej „Diunie” gwiazdor przyjął propozycję zagrania w następnym reżyserskim przedsięwzięciu Aronofsky'ego.

Aktor wcieli się w nim w Hanka Thompsona, wypalonego eks-bejsbolistę, który wskutek kilku nietrafionych decyzji wplątuje się w zatargi między nowojorskimi gangsterami. Dzisiaj wiemy, że na ekranie będzie partnerowała mu Zoë Kravitz znana między innymi z roli Catwoman w produkcji „Batman” z 2022 roku.

Sprawdź też: Druga część westernu Kevina Costnera straciła datę premiery. Filmu nie zobaczymy w sierpniu.

Inspiracją dla filmu są powieści Charliego Hustona, a akcja rozegra się w latach 90. ubiegłego wieku. Produkcja zostanie nasycona charakterystycznym klimatem kryminalnych dreszczowców tamtej dekady. Autorem scenariusza „Caught Stealing” jest sam autor literackiego pierwowzoru mający na swoim koncie także komiksowe historie z udziałem Punishera, Moon Knighta i Wolverine'a. Dystrybutorem filmu będzie Sony Pictures, które chce, żeby premiera odbyła się w przyszłym roku. 

Ostatni film Aronofsky'ego zapewnił Brendanowi Fraserowi statuetkę Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. „Wieloryb” był też finansowym sukcesem, bo zarobił na całym świecie 54 miliony dolarów przy skromnym budżecie wynoszącym zaledwie 3 miliony dolarów.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.