Zombie Express i Lament w Polsce na Blu-ray!

Na oficjalnym sklepie dystrybutora Mayfly pojawiły się pre-ordery na wydania Blu-ray z filmami Zombie Express i Lament. Poznajcie szczegóły.

Pre-order na wydania możecie składać na Sklep.mayfly.pl. Aktualna cena za wydanie wynosi 59.99 zł. Dokładna data premiery wydań nie jest jeszcze znana.

Zombie Express

Seok Woo jest przepracowanym menedżerem w dużej seulskiej korporacji. Odeszła od niego żona, a z córeczką ma chłodne relacje. W dniu urodzin dziewczynki Woo wybiera się z nią do mieszkającej w Pusan matki dziecka. Wsiadają do szybkiego pociągu KTX i ruszają w drogę. Tymczasem w kraju wybucha epidemia zombie. Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord żywych trupów. Zarażeni trafiają także do pociągu. Podróż momentalnie staje się koszmarem i dramatyczną walką o przetrwanie. „Zombie Express”, tak jak większość wybitnych horrorów, nie jest tylko filmem dostarczającym dobrą rozrywkę, lecz także skrywa w sobie głębszy przekaz – krytykę korporacyjnego establishmentu oraz opowieść o poświęceniu podczas apokalipsy.

3ff088af0bf047c680b8b701170fbbd8.jpg

Lament

W sennej wiosce, gdzieś na koreańskiej prowincji, dochodzi do szeregu gwałtownych i szokujących zgonów – być może morderstw. Jakby tego było mało, część mieszkańców zaczyna zdradzać oznaki tajemniczej, prowadzącej do szaleństwa choroby. Na czele dochodzenia staje poczciwy, ospały Jong-goo, którego rutyna zawodowa do tej pory ograniczała się do wysiadywania na komisariacie i „patrolowania” okolicy. Jest on zupełnie nieprzygotowany do prowadzenia tak skomplikowanego śledztwa, a będzie ono dla niego bardzo ważne, gdy także jego ukochana córeczka zacznie wykazywać symptomy opętania. Nieprzewidywalny scenariusz oraz efekty wizualne tworzą napięcie dzięki któremu LAMENT zelektryzuje każdego widza. Film miał swoją projekcję na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Będzie go również można zobaczyć w listopadzie na Festiwalu Filmowym Pięć Smaków.

e0ec54cf94e340e1aa19a0ffff81afa5.jpg

źródło: Mayfly.pl