Został tydzień do premiery „Fallouta”. Amazon podgrzewa atmosferę nowym plakatem

Już w przyszłym tygodniu w ofercie Prime Video odbędzie się premiera wyczekiwanej przez graczy serialowej adaptacji „Fallouta”. Z tej okazji Amazon zamieścił w sieci jedną z ostatnich grafik promocyjnych poświęconych debiutowi tej produkcji. Zerknijcie jak na plakacie prezentuje się kultowy hełm Bractwa Stali.

Serial zapowiedziano jako „opowieść o posiadaniu i nieposiadaniu w świecie, w którym nie ma już prawie nic do stracenia”. 200 lat po apokalipsie mieszkańcy luksusowych schronów przeciwatomowych są zmuszeni powrócić do napromieniowanego piekła, które pozostawili ich przodkowie i są zszokowani odkryciem niesamowicie skomplikowanego, groteskowego i zarazem pełnego przemocy świata, który na nich czeka.

Przypomnijmy,  „Fallout” nie będzie adaptacją żadnej z dotychczasowych gier studia Bethesda i przedstawi samodzielną historię osadzoną w świecie wykreowanym w jednej z najwspanialszych serii gier wideo wszech czasów (twórcy potwierdzili, że wydarzenia przedstawione w odcinkowej produkcji będą miały charakter „kanoniczny” wobec growych pierwowzorów).

Fallout nowy plakat serialu.JPG 

„Fallout” – kiedy premiera serialu platformy Prime Video?

Premierę „Fallouta” na platformie Prime Video zapowiedziano na dokładnie 11 kwietnia. Tego dnia do oferty tej usługi trafią wszystkie odcinki pierwszego sezonu. 

Twórcami serialu są Jonathan Nolan i jego żona, Lisa Joy. Twórców tych możecie kojarzyć przede wszystkim za sprawą debiutującego w latach 2016-2022 odcinkowego thrillera sci-fi „Westworld”. Jako główni scenarzyści nad projektem czuwali z kolei Geneva Robertson-Dworet („Tomb Raider”) i Graham Wagner („Dolina Krzemowa”).

W obsadzie serialu znaleźli się Walton Goggins („Niezniszczalny”), Ella Purnell („Osobliwy dom Pani Peregrine”), Moisés Arias („Król Staten Island”), Kyle MacLachlan („Twin Peaks”), Sarita Choudhury („Homeland”), Michael Emerson („Impersonalni”), Leslie Uggams („Deadpool”), Frances Turner („The Boys”), Dave Register („Heightened”), Zach Cherry („Severance”), Johnny Pemberton („Ant-Man”), Rodrigo Luzzi („Dead Ringers”), Annabel O'Hagan („Prawo i porządek: SVU”) i Xelia Mendes-Jones („Koło czasu”).

zdj. Amazon Prime Video