Zwiastun hiszpańskiego serialu „30 srebrników” od HBO

HBO pokazało zwiastun swojego nowego serialu z Hiszpanii. Zobaczcie, jak zapowiada się produkcja pod tytułem „30 srebrników”, którą będzie można oglądać w Polsce pod koniec listopada.

Produkcja opowiada o tragicznym życiu księdza Vergary (w tej roli Eduard Fernández) – egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który zostaje zesłany przez władze kościelne do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć. Kiedy w okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy, burmistrz Paco (Miguel Ángel Silvestre) oraz dociekliwa lekarka weterynarii Elena (Megan Montaner) próbują dojść prawdy oraz znaczenia pewnej tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, która okazuje się mieć związek ze spiskiem zagrażającym porządkowi świata.

Za reżyserię serialu odpowiada hiszpański reżyser Álex de la Iglesia („Hiszpański cyrk”), który wraz z Jorgem Guerricaechevarríą odpowiada także za scenariusz.

Premiera serialu „30 srebrników” zaplanowana została na 29 listopada. Tego dnia pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO oraz na antenie HBO 3 o godzinie 22:00. Na pierwszy sezon złoży się 8 odcinków.

zdj. HBO