Życie w lesie i życie w blokowisku, czyli marcowo-kwietniowe premiery od Timof Comics

Na przełomie marca i kwietnia do sprzedaży trafiły cztery nowości od wydawnictwa Timof Comics. Poznajcie szczegóły dotyczące tych komiksów.

Marcowo-kwietniowe premiery Timof Comics

Wydawnictwo zaproponowało czytelnikom komiksową adaptację feministyczno-ekologicznej powieści „Into the Forest” od Jean Hegland. To jedna z dwóch pozycji przekładających literaturę na język komiksu, które Timof Comics planuje wypuścić do sprzedaży w tym roku – o obu Paweł Timofiejuk wspomniał podczas naszej rozmowy.

Sprawdź też: Zapowiedzi na czerwiec 2024 roku od Egmontu. Batman, Asteriks, Punisher i inne.

Po kilku latach nieobecności na polskim rynku ponownie pojawi się Tommi Parrish, ale to nie jedyny powrót. Do księgarń i sklepów internetowych zawita też Jakub Topor z piątą częścią swojego „Dziadostwa”. Ostatnią z nowości będzie antologia z rysunkami profesora Romana Gajewskiego. Poniżej możecie zapoznać się z opisami wydawcy.

„W lesie”

Na świecie kończą się zasoby, więc dwie siostry uczą się samodzielnego życia w lesie. Czy uda im się wymyślić nową, lepszą rzeczywistość? Nic nie jest tak jak dawniej. Świat, który znamy, uległ całkowitej degeneracji: nie ma prądu ani benzyny, pociągi przestały kursować, samoloty nie odrywają się od ziemi. Krążą za to niepokojące plotki, więc ludzie zaczynają uciekać. Siedemnastoletnia Nell i osiemnastoletnia Eva od zawsze mieszkały w rodzinnym domu w leśnej głuszy. Kiedy cywilizacja upada, a rodzice umierają, dziewczyny są zdane na siebie. Zostaje im tylko pasja do tańca i literatury. W obliczu nieznanego siostry muszą dorosnąć i zaufać otaczającym je lasom pełnym nieprzebranych bogactw.

W lesie komiks Timof Comics 

„Wszyscy, którym ufam”

Eliza jest samotną matką i poetką. Sasha, szukając kierunku w swoim życiu, właśnie wróciła do rodziców i dorabia jako prostytutka. Łączy je niecodzienna przyjaźń, która czasami próbuje być czymś więcej. Relacja bohaterek daje głęboko rezonujące spojrzenie na to, jak daleko ludzie potrafią posunąć się, aby znaleźć intymność w społeczeństwie, które coraz bardziej jej nie sprzyja.

Za poprzednie dzieło Tommi Parrish - Kłamstwo i jak to robimy - otrzymali w 2019 roku Lambda Award w kategorii Najlepsza powieść graficzna o tematyce LGBTQ.

Wszyscy, którym ufam komiks Timof Comics

„Idzie wojna”

„Gdy po schodach płynie sobie ciepła ludzka krew, karzeł ciągnie zwłoki kobiet, lubi damską płeć. Matko moja, spójrz przez okno, wszędzie śmierć i krew, idzie wojna, idzie wojna, idzie krwawa rzeź”, tymi słowami zaczyna się utwór „Idzie wojna” zespołu Siekiera. Nie bez przyczyny ten sam tytuł nosi niniejsza antologia. Ujrzysz dzieje świata moimi oczami. Roman Gajewski.

idzie wojna komiks Timof Comics 

„Dziadostwo 5”

Kolejny, piąty tom serii o znajomych (i nieznajomych) z przeciętnego polskiego blokowiska i ich kolejne dziadowskie przygody. Co tym razem? Kamil spotyka się w końcu z Alicją i idą na wieczorną randkę (czy finał jej będzie udany, czy może poczujecie ciary żenady?) Wróbel (nadal nie wymawia "r") bierze udział w konkursie talentów raperskich i nawiązuje nieoczekiwaną współpracę (czy rap można połączyć z ochroną dzieci w sieci?) I kilka innych epizodów.

Najlepiej po prostu przeczytajcie. „Dziadostwo” to seria komiksowa, którą wymyśla i rysuje Jakub Topor. Dedykowana jest wszystkim tym, którzy kochają głupawe żarty i brzydkie rysunki... a w szczególności tym, którzy takowych nie znoszą. Przyzwyczajajcie się, bo będzie tego więcej!

 Dziadostwo 5 komiks Timof Comics

Zdj. Timof Comics