„Żywot Briana” na miarę XXI wieku? Pierwszy zwiastun filmu „The Book of Clarence” z gwiazdą „Atlanty”

Do sieci zawitał debiutancki zwiastun ciekawie zapowiadającego się filmu pt. „The Book of Clarence”, w którym w tytułowej roli występuje LaKeith Stanfield znany z przełomowej roli w serialu „Atlanta”. Produkcja w reżyserii Jeymesa Samuela („Zemsta rewolwerowca”) opowiada o mężczyźnie z Jerozolimy 29 roku n.e., który chce dorobić sobie na popularności Jezusa Chrystusa.

Obserwując wzrastającą sławę i wpływy Jezusa i jego apostołów, sprytny ulicznik Clarence wpada na pomysł skapitalizowania sukcesu Mesjasza. Urzeczony chwałą Chrystusa, ryzykuje wszystko, aby wyrzeźbić własną ścieżkę do boskiego żywota i ostatecznie odkrywa, że odkupieńcza moc wiary może być dla niego jedynym wyjściem. Film Samuela odnosi się do klasycznych hollywoodzkich eposów pokroju „Dziesięciorga przykazań” czy „Ben-Hura”.

Sprawdź też: To będzie uczta dla kinomanów. Ridley Scott stworzył reżyserską wersję „Napoleona”. Trwa ponad 4 godziny!

Wraz ze Stanfieldem gwiazdorską obsadę „The Book of Clarence” tworzą: Omar Sy („Lupin”), RJ Cyler („Power Rangers”), Benedict Cumberbatch („Doktor Strange”), James McAvoy („Mroczne materie”), Anna Diop („24: Dziedzictwo”), David Oyelowo („Silos”), Alfre Woodard („Gray Man”) i Marinne Jean Baptiste („Sekrety i kłamstwa”). Samuel wyreżyserował film na podstawie własnego skryptu. Obraz trafi do kin w 2024 roku.

Źródło i zdj. Sony